List ze Starachowic

https://www.facebook.com/parafia.starachowice

 Dziękujemy za modlitwę o beatyfikację

Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego!Jeszcze w maju otrzymaliśmy list od dk. Karola Kosteckiego, który odbywał swe praktyki diakońskie w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. List ten zamieszczamy poniżej: 
„Przez cały miesiąc w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, podczas nabożeństw majowych, wierni poprzez odczytywane czytanki mogą zapoznać się z życiem i posługiwaniem Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Treść tych czytanek pochodzi z książki wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego ks. Alberta Warso, pt. «Opowieść o Biskupie Piotrze». Na zakończenie wspólnie, wraz z wiernymi, odmawiana jest Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego. Przybliżanie tej ważnej dla naszej diecezji postaci, spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony wiernych. Starsi ludzie, którzy pamiętają tego świątobliwego Biskupa wspominają, że np. Biskup Piotr ich bierzmował. Zawierzając siebie «Maryi naszej nadziei», chcemy prosić o łaski za wstawiennictwem Sługi Bożego Piotra Gołębiowskiego”.

Duszpasterze parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach

Dziękujemy za tę modlitwę!

Duszpasterzom i Wspólnocie parafialnej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach życzymy obfitości Bożych łask, które niech wyprasza Sługa Boży Biskup Piotr!
 
Ks. Karolowi Kosteckiemu, na początku drogi kapłańskiego życia, życzymy owocnej posługi i gorliwości na miarę Sługi Bożego Biskupa Piotra!

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że dobrym informatorem na temat Księdza Biskupa Piotra będzie Ksiądz kan. Aleksander Sikora. Kiedyś w Starachowicach wychodziła gazeta pt. "KROKI". W którymś numerze było zdjęcie kroczącego drogą Księdza Biskupa z Ks. Aleksandrem. Mam to zdjęcie przed oczami. Bardzo miłe wspomnienie.

    OdpowiedzUsuń