Wędrówki drogami życia Sługi Bożego – 6 lipca 1925 r.

Dzisiejszy gmach Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego

 

Doktor filozofiiPiotr Gołębiowski, alumn sandomierskiego seminarium duchownego, po otrzymaniu w dniu 14 października 1923 r. święceń subdiakonatu, został skierowany na studia specjalistyczne w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Bez wątpienia biskup sandomierski kierował tam najzdolniejszych alumnów. Wraz z Piotrem Gołębiowskim został tam wysłany jego serdeczny przyjaciel – Wincenty Granat, dziś także kandydat na ołtarze.


Począwszy od 3 listopada 1923 r. obydwaj rozpoczęli studia filozoficzne. Uniwersytet Gregoriański mieścił się wówczas przy via del Seminario 120. Dzisiejszy gmach służy uczelni od 1930 r.

Po dwóch latach nauki, 6 lipca 1925 r. Piotr Gołębiowski otrzymał tytuł doktora filozofii, uzyskując ocenę „bene”. Po wakacjach rozpoczął studia na Wydziale Teologicznym.

 
Wszystkim studiującym w dniach lipcowych upałów i zdającym w tym czasie egzaminy polecamy modlitwę przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego:

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz