Oazowa modlitwa o beatyfikację


Eucharystia z udziałem oazy przy grobie Sługi Bożego

Młodzież diecezji radomskiej, tworząca Oazę Nowej Drogi IIo w czasie swych wakacyjnych rekolekcji w Sandomierzu, prowadzonych przez Ks. Krzysztofa Bochniaka i Panią Elżbietę Kowalczyk, udała się 8 lipca 2015 r. do grobu Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego, by celebrować Mszę świętą. Przewodniczył jej Ks. Damian Spiżewski, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

Z postacią Kandydata na ołtarze uczestników oazy zapoznał ich Moderator Ks. Krzysztof Bochniak. Opowiadał on o życiu Sługi Bożego, jego ogromnym zaufaniu Bogu, synowskiej miłości do Matki Bożej i ukochaniu Kościoła. Dziękując Bogu za dar osoby Sługi Bożego, oazowicze prosili w czasie Eucharystii o rychłą beatyfikację Biskupa Piotra.

Dzisiejsi uczestniczy oaz młodzieżowych znają postać Biskupa Piotra Gołębiowskiego tylko z opowiadań. Słyszeli o tym, że wielokrotnie wspierał on i bronił oazę w trudnych latach reżimu komunistycznego, pomagał materialnie, jak też osobiście odwiedzał uczestników poszczególnych turnusów (przywożąc im zazwyczaj słodkości). Piękną odpowiedzią, która stała się już tradycją, są oazowe pielgrzymowania do grobu Sługi Bożego i modlitwa o rychłe wyniesienie go na ołtarze. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz