23 października 2015 r.

 

Różaniec ze Sługą Bożym

 

Tajemnice bolesne
I.     Modlitwa Jezusa w Ogrójcu

„Chrystus Pan nie chciał cofać się przed ofiarą. Obrał twardą drogę męki, by pouczyć, jak wielką zbrodnią wobec Majestatu Bożego jest grzech, by dać wyraźny dowód nieskończonej miłości ku duszom ludzkim, by zaznać goryczy cierpienia dla pociechy wszystkich nieszczęśliwych ludzi” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który odważnie wypełniałeś zadania wyznaczone Ci przez Opatrzność Bożą, przyczyń się za nam!


II.     Biczowanie Jezusa

„Jak nie czcić miłości Tego, który jest Panem i Bogiem naszym? Jak nie miłować Tego, który nas pierwszy umiłował i dla naszego dobra poświęcił samego siebie?” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który oddawałeś cześć Sercu Jezusowemu, przyczyń się za nami!


III.     Cierniem ukoronowanie Jezusa

„Nasz Król, Jezus Chrystus, patrzy na serca swych poddanych, serc naszych żąda i ma do tego prawo, bo On najpierw dał nam Serce swoje” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który upodabniałeś swe serce do Serca Jezusowego, przyczyń się za nami!


IV.     Dźwiganie krzyża na Kalwarię

„Wobec cierpienia bylibyśmy zupełnie bezradni, gdyby przed nami nie cierpiał Jezus Chrystus. Obecnie jedno spojrzenie na wizerunek Ukrzyżowanego Pana wlewa pokój do zbolałego serca, a duszy udziela siły do dźwigania krzyża” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, w swym biskupim krzyżu na piersi nosiłeś relikwie Drzewa Krzyża świętego, przyczyń się za nam!


V.     Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

„Bóg-Człowiek, Jezus Chrystus, składając z siebie na ołtarzu Krzyża ofiarę krwawą, zadośćuczynił sprawiedliwości Bożej za grzechy wszystkich ludzi i pojednał rodzaj ludzki z Ojcem Niebieskim” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który łączyłeś swe cierpienia z Męką Chrystusa, przyczyń się za nami!


Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego módlmy się w polecanych nam dzisiaj intencjach:

- Sługo Boży Biskupie Piotrze, tak bardzo zatroskany o wiarę i miłość małżeństw i rodzin, uproś światło Ducha Świętego Ojcom odbywającego się w Watykanie Synodu Biskupów.

- o łaskę Nieba dla śp. Ks. Prałata Stanisława Makarewicza, Postulatora diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego.

- w intencji Mamy Ks. Stanisława Piekielnika, o pokój serca i Bożą pomoc w przeżywaniu czasu, który dla Niej, jak i dla Księdza nie jest łatwy. O umocnienie dla Nich Obojga.

- Szczęść Boże! W miesiącu Maryjnym, miesiącu Różańca, chciałam prosić w następujących intencjach: Żebym nie bała się zaufać, że z naszym dzieckiem, które ma się niebawem narodzić, jest wszystko dobrze. Proszę też o lekki poród i opiekę Opatrzności Bożej nad moją rodziną. Proszę, byśmy z mężem jeszcze bardziej zbliżyli się do Boga i nie byli obojętni wobec siebie. Byśmy wychowali nasze dzieci w wierze, nadziei i miłości. Proszę, by moi teściowie potrafili wrócić na wspólną drogę miłości Bożej, ponieważ bardzo się pogubili. Proszę o opiekę Opatrzności Bożej i błogosławieństwo Boże dla mojej mamy oraz o pomoc w chwilach zwątpienia. Dziękuję za wszystko! Z modlitwą. Kasia.

- o trzeźwość dla mojego Brata.

- o łaskę zdrowia dla ciężko chorego Stanisława.

- o uzdrowienie dla chorego Tadeusza Fołty.

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
 
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)2 komentarze:

  1. o łaske zdrowia dla mojej Teściowej Zofii.

    OdpowiedzUsuń
  2. o łaskę zdrowia i wytrwałości w trwaniu we wspólnocie Rodziny blizszej i dalszej dla Grażyny i Adama.

    OdpowiedzUsuń