Wędrówki drogami życia Sługi Bożego - 27 października 1923 r.Mieszkańcy Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie z kard. Augustem Hlondem, Prymasem Polski - styczeń 1928 r. 
Ks. P. Gołębiowski pierwszy z prawej w najwyższym rzędzie.

 

Czas na Rzym!Zgodnie z decyzją sandomierskiego biskupa Mariana Ryxa, alumni seminarium w Sandomierzu: Piotr Gołębiowski i Wincenty Granat zostali skierowani na studia do Rzymu.

Obydwaj przyjaciele przybyli do Wiecznego Miasta pociągiem z Krakowa przez Wiedeń i Wenecję. 27 października 1923 r. zamieszkali w Papieskim Kolegium Polskim przy via dei Maroniti 22. W ten sposób rozpoczęła się dla nich rzymska przygoda.Wpisy w Księdze celebransów w Papieskim Kolegium Polskim w Rzymie

Poza studiami Piotr Gołębiowski spędzał czas na poznawaniu śladów Apostołów i licznych świętych, na zwiedzaniu zabytków, odkrywaniu polskich śladów, jak też uczestniczeniu w różnych nabożeństwach i nawiedzaniu rzymskich bazylik i miejsc uświęconych obecnością świętych czy ich relikwii. Szczególnie bliski był mu grób jego Patrona – św. Piotra Apostoła. Lubił pielgrzymować też do Bazyliki św. Pawła za Murami, a w wyjątkowy sposób ukochał Bazylikę Matki Bożej Większej, gdzie często adorował Najświętszy Sakrament.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz