Wspominając Sługę Bożego i modląc się o Jego beatyfikację


 

Arcybiskup, który jako kleryk był zasłuchany w słowa Biskupa Piotra


Nad zbieraniem materiałów do filmu o Słudze Bożym Biskupie Piotrze Gołębiowskim pracują Animatorzy Diakonii Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej i Imagon Films. Obecnie nagrywane są wspomnienia Świadków – Osób znających i spotykających się ze Sługą Bożym.
O swoich spotkaniach ze Sługą Bożym Biskupem Piotrem Gołębiowskim opowiadał Ks. Arcybiskup Stanisław Nowak, emerytowany metropolita częstochowski. Wspominając swoje pierwsze spotkania ze Sługą Bożym, mówił między innymi:
„Chcę powiedzieć, że ja wcześniej go już poznałem. Mianowicie, jako kleryk. Na III roku byłem i on – będąc profesorem w Sandomierzu – głosił nam rekolekcje zamknięte: przepiękne, mądre! Do dziś dnia słyszę jego głos, taki ciepły, serdeczny i tę modlitwę… Lubił się modlić do św. Piusa X. Wszystkie te modlitwy wstępne kończyły się: «Św. Piusie X!». Tak dalece, że jak nieraz klerycy sobie w takich małych rozmówkach wspominali te rekolekcje to mówili: «Św. Pius X». O tak go nazywali. Rzeczywiście bardzo nas zapalał, pamiętam te rzeczowe konferencje…”.
Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swymi wspomnieniami związanymi ze Sługą Bożym, czy mogliby wskazać i pomóc w dotarciu do Świadków Jego życia i posługi, jak też posiadają zdjęcia i nagrania Sługi Bożegi prosimy o przesłanie informacji na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom lub postulator.radom@wp.pl .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz