Modlitwa

 

Modlitwa


(ułożona przez śp. Biskupa Stefana Siczka)

Jezu Chryste, Najwyższy Kapłanie! Dziękujemy Ci za osobę Księdza Biskupa Piotra Gołębiowskiego, za jego ofiarne i przykładne pasterzowanie, za bohaterską obronę jedności Twojego Kościoła, za ojcowską miłość, jaką nas obdarowywał i niewątpliwie nadal obdarowuje.
Panie Jezu, Nauczycielu i Mistrzu Apostołów, Korono Wszystkich Świętych, obdarz nas łaską wyniesienia na ołtarze Biskupa Piotra, abyśmy pewni jego orędownictwa, naśladowali go w życiu i postępowaniu.
Matko Kapłanów, Pani Ziemi Radomskiej, Matko Pocieszenia! Ciebie ukochał Biskup Piotr od dzieciństwa. Od najmłodszych lat wędrował do Twego sanktuarium w Błotnicy. Tobie zawierzał swoje życie i pasterzowanie. Ty byłaś jego nadzieją – mówiło o tym jego zawołanie biskupie: Maria spes nostra.
Uproś nam u Twego Syna łaskę beatyfikacji Biskupa Piotra. Zawierzamy Tobie nasze troski i starania, nasze pragnienia i nadzieje na rychłe wyniesienie Biskupa Piotra do chwały ołtarzy. Niech i on stanie przy Tobie, Matko Kapłanów, jako orędownik naszych spraw przed Bogiem. Niech stanie się przedłużeniem Twoich rąk Matczynych, skutecznie pociągających do świętości kapłanów, osoby życia konsekrowanego, alumnów, małżonków i rodziny, młodzież i dzieci, oraz wszystkich wiernych naszej diecezji.
O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo! Amen.

Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: 

Kuria Diecezji Radomskiej
ul. Malczewskiego 1
26-600 Radom


1 komentarz:

  1. W intencji uratowania miłości i związku z Dorotą
    Krzysztof

    OdpowiedzUsuń