W Jedlińsku – przy chrzcielnicy Sługi Bożego Biskupa Piotra


„Najpiękniejszy Różaniec”


Począwszy od 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jedlińsku odbywa się konkurs plastyczny pod hasłem „Najpiękniejszy Różaniec”. Jest on organizowany pod patronatem Księży z Parafii pw. świętych Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I-VI, którzy mając do dyspozycji wybrane przez siebie materiały, samodzielnie lub z pomocą rodziców, wykonują różańce. W ubiegłym roku organizatorami konkursu byli: Pani Urszula Chudzik – katechetka, Ksiądz Karol Piłat – katecheta i Pani Bożena Cieślak – nauczyciel plastyki.
Ideą konkursu jest: zachęcenie do modlitwy różańcowej i uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, rozwijanie umiejętności tworzenia plastycznych form przestrzennych, promowanie uzdolnień i talentów uczniów ale przede wszystkim konkurs ten jest hołdem składanym Słudze Bożemu Biskupowi Piotrowi Gołębiowskiemu, dla którego Maryja była najważniejszą Powierniczką, co też zawarł on w swoim biskupim zawołaniu: „Maria spes nostra”.
Od czterech lat finał konkursu, odbywa się na przełomie października i listopada. W ten sposób łączy się z diecezjalnym dniem modlitw o beatyfikację Sługi Bożego Biskupa Piotra.
Uroczystości modlitewne, których inicjatorem był ks. prałat Henryk Ćwiek, odbywają się w kościele parafialnym. Po ich zakończeniu wszyscy goście obecni tego dnia w Jedlińsku, mają możliwość obejrzenia wystawy różańców. Wystawę plastyczną zwiedzają również uczniowie szkoły podstawowej, Publicznego Gimnazjum oraz nauczyciele, rodzice, mieszkańcy Jedlińska i goście odwiedzający szkołę.
Zwykle na początku listopada w szkole organizowane jest specjalne podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród wyróżnionym i upominków wszystkim uczestnikom konkursu. Przez lata fundatorem nagród był Ksiądz Prałat Henryk Ćwiek, a pamiątkowe dyplomy przygotowywała Pani Bożena Cieślak.
Organizatorom i Uczestnikom dziękujemy za tę piękną inicjatywę i włożony trud w hołdzie Słudze Bożemu Biskupowi Piotrowi Gołębiowskiemu. Niech On z Nieba wyprasza Mieszkańcom swej rodzinnej Parafii obfitość Bożych łask.

(Za przesłane informacje i zdjęcia wdzięczni jesteśmy Pani Bożenie Cieślak)
 
 

 
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz