Wspominając Sługę Bożego i modląc się o Jego beatyfikację


Kardynał, który towarzyszył Świętemu wspomina Sługę Bożego


W dalszym ciągu trwają prace nad filmem o Słudze Bożym bp. Piotrze Gołębiowskim. Zbierane są materiały i nagrania Świadków znających Sługę Bożego. Pracami tymi zajmują Animatorzy Diakonii Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej i Imagon Films. Już widocznym owocem tych nagrań są chociażby niektóre z wypowiedzi Osób znających Sługę Bożego opublikowane w książeczce „Ani dnia bez modlitwy”.
Jednym ze Świadków, którzy znali bp. Piotra Gołębiowskiego jest Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski. Wspominał on Sługę Bożego, przywoływał wiele faktów z jego życia, jak też opowiadał o szacunku, jakim św. Jan Paweł II darzył bp. Piotra Gołębiowskiego. 
Ks. Kardynał mówił o Słudze Bożym bp. Piotrze Gołębiowskim:
„To była wielka figura w Kościele polskim. To był mąż stanu, ale mąż Kościoła przede wszystkim. Człowiek wielkiej wiary i odważny, zdecydowany i nieugięty. […] Jak go wspominam? Człowiek bardzo pokorny, bardzo prosty, ale w jego oczach widać było błysk wiary i świętości”.
Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swymi wspomnieniami związanymi ze Sługą Bożym, czy mogliby wskazać i pomóc w dotarciu do Świadków jego życia i posługi, jak też posiadają zdjęcia i nagrania Sługi Bożego prosimy o przesłanie informacji na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom lub postulator.radom@wp.pl .
 
W czasie nagrania...
...i przy Oknie Papieskim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz