Wspominając Sługę BożegoPiękna inicjatywa w Sanktuarium w Wysokim Kole


To już po raz kolejny w Światowy Dzień Chorego, 11 lutego 2016 r., osoby starsze i chore spotkały się w szkole podstawowej w Wysokim Kole. Ks. kanonik Szymon Mucha – Kustosz Sanktuarium, celebrował Mszę świętą i udzielił Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie przy herbacie i pysznym cieście drożdżowym.
Wszyscy obecni otrzymali modlitewnik „Ani dla bez modlitwy”, z wyborem modlitw za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Sługa Boży starał się o koronację Cudownego Obrazu Matki Bożej Wysokolskiej. Wiele starszych osób pamięta Księdza Biskupa Piotra i jego przyjazdy do Sanktuarium – w czasie oaz wakacyjnych i przy innych uroczystościach. Niektórzy wspominali, że przyjęli Sakrament Bierzmowania poprzez jego biskupią posługę.
Kustosz Sanktuarium mówił: „Modlimy się często o beatyfikację tego «Maryjnego Biskupa», jak Go nazywano, ale od marca będziemy czynili to w naszym Sanktuarium każdego 2. dnia miesiąca wspominając dzień jego śmierci”.
Dziękujemy za te inicjatywę!
Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z Dnia Chorego w Wysokim Kole.
Przypominamy jednocześnie, że książeczkę z modlitwami „Ani dnia bez modlitwy” można otrzymać w Kurii Diecezjalnej w Radomiu, albo drogą pocztową (zamawiając ją w Kurii Diecezjalnej – ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom lub wysyłając zamówienie na adres: postulator.radom@wp.pl).
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz