24 maja – „Wspólna modlitwa do Matki Bożej”

www.radom.gosc.pl

 

Matka Boża Wychowawczyni

– CzarnaWołajmy do Matki Bożej ze Sł. B. bp. Piotrem Gołębiowskim: 
„Spraw, Dziewico Wspomożycielko, by nasze rodziny, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim.”
Sługa Boży Biskup Piotr uczył:
„Piękny jest Obraz Matki Bożej Czarnieckiej z Dzieciątkiem Jezus piastowanym na lewej ręce. Na obliczu Matki Najśw[iętszej] maluje się dobroć i przedziwna słodycz. Głębokie oczy Maryi budzą zaufanie w każdym, kto na nie spogląda. Cała postać tchnie powagą największej po Bogu godności i pociąga miłosierdziem, które nikogo nie odrzuca i nikim nie gardzi. Ona jest Ucieczką grzesznych. Dziecię Jezus trzyma w lewej ręce księgę – znak nieomylnej prawdy i niezmiennych nakazów Bożych. Prawą rączkę podnosi, aby przebaczać i błogosławić tym, którzy z żalem za popełnione grzechy i z ufnością w sercu zwracają się do Najmiłosierniejszego Zbawiciela za pośrednictwem Jego Przeczystej Rodzicielki. […] Chwała Matki Bożej Czarnieckiej nie ustaje, lecz wzrasta. Kroniki parafialne wykazują łaski i dobrodziejstwa otrzymane przed Jej Obrazem. Świadczą o tym składane wota. […] We wszystkich troskach uciekajmy się z ufnością o pomoc do Przeczystej Bożej Rodzicielki, a przede wszystkim w sprawach zbawienia i uświęcenia” („Maria spes nostra”, s. 283-284).
Na tydzień przed swą śmiercią Sługa Boży mówił o koronacji obrazu Marki Bożej w Czarnej. Obraz został koronowany 18 lat po jego śmierci. Matka Boża czczona jest w nim jako Wychowawczyni. W dzisiejsze wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych trzeba nam zapatrzeć się w Nią – Mistrzynię życia chrześcijańskiego i Wychowawczynię uczniów Zbawiciela. Prośmy, by prowadziła nad do Chrystusa, by wypraszała nam mocną wiarę. Pozwólmy tej najwspanialszej Wychowawczyni, by nas prowadziła i wołajmy do Niej:
Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj.
Święta Maryjo,                     Módl się za nami.
Matko nienaruszona,
Panno wierna,
Wspomożenie wiernych,
Królowo Wyznawców,

Powtarzaj dziś często słowa Sł. B. bp. Piotra:
„We wszystkich troskach uciekajmy się z ufnością o pomoc do Przeczystej Bożej Rodzicielki”.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:

- O łaski Ducha Świętego dla diakonów, którzy w najbliższą sobotę otrzymają świecenia kapłańskie w Katedrze Radomskiej;
- O Maria Madre nostra e nostra SPERANZA intercedi per noi presso Gesù, per copiose grazie. Amen [Maryjo, nasza Matko i nasza Nadziejo, wstawiaj się za nami do Jezusa, o obfite łaski. Amen];
- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla rodziny Szeligów;
- O Boże drogowskazy, dary Ducha Świętego, umocnienie wiary i opiekę Maryi dla Agaty i Marcina, i ich dzieci Adrianny, Wojciecha i Anny;
- O łaskę zdrowia dla rodziców Bolesława i Bogumiły, by dobry Bóg pobłogosławił im w jesieni życia, a Matka Najświętsza czuwała nad nimi nieustannie;
- O nawrócenie i miłosierdzie Boże dla Martina, Irminy, Angeli oraz błogosławieństwo dla Tomusia z okazji zbliżających się 3. urodzin, by w rodzinie Stopów zapanowała jedność i gorliwa wiara w Boga Ojca i Jego łaskę.
- O wstawiennictwo Maryi i potrzebne łaski dla Anny i Tadeusza, i ich córki Marty i zięcia Przemka;
- O światło Ducha Świętego i potrzebne łaski dla  tegorocznej maturzystki Emilki Brusik;
- Proszę o łaskę wiedzy dla mojej córki Oli podczas egzaminów maturalnych;
- O światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych dla Małgorzaty Perchel. Niech Pan ją umacnia swą łaską i obdarzy pokojem w sercu;
- O światło Ducha Świętego i potrzebne łaski dla tegorocznych maturzystów: Irminy Pijarskiej, Izy Raban i Mateusza Janczyka;
- O zdanie matur i wybór drogi życiowej dla Joanny;
- O łaski Ducha Świętego podczas egzaminów maturalnych dla Dominiki Szeligi;
- O nawrócenie dla Ryszarda;
- W intencji Panu Bogu wiadomej;

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom)

Intencje można codziennie wpisywać w komentarzach na blogu, na www.facebook.com/biskup.golebiowski lub przesyłać na adres: postulator.radom@wp.pl .

1 komentarz:

  1. O łaski Ducha Świętego dla przygotowujących się do Bierzmowania w parafii p.w. św. Stefana w Radomiu.

    OdpowiedzUsuń