3 maja – „Wspólna modlitwa do Matki Bożej”

Fot. Ks. Stanisław Piekielnik

 

Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski

–  Jasna GóraWołajmy do Matki Bożej ze Sł. B. bp. Piotrem Gołębiowskim:
„Spraw, Dziewico Wspomożycielko, by nasze rodziny, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim.”
Sługa Boży Biskup Piotr uczył:
„Jak Jezus Chrystus jest Odkupicielem i Królem wszystkich ludzi, podobnie Jego Przeczysta Matka jest Panią i Królową całej ludzkości. […] Nasz naród polski w szczególny sposób błogosławi imię Maryi, jako swojej Królowej. […] Po imieniu Jezus, Jej imię stało się najmilsze, najdroższe, najświętsze w mowie polskiej. Najstarsze świątynie […] zostały poświęcone chwale Maryi. Jako pierwszy hymn narodowy, śpiewany przez hufce rycerstwa polskiego, rozbrzmiewa maryjna pieśń: «Bogarodzica Dziewica». Nabożeństwo do Matki Bożej przeszło w krew narodu naszego, ogarnęło wszystkie warstwy społeczeństwa. Dzieje naszego narodu splotły się nierozerwalnie z imieniem Maryi, jak dwa złote ogniwa. Radosne i smutne wydarzenia zbliżają nasz naród do Maryi, potęgując w polskich sercach wzrost czci, zaufania i miłości do Niebiańskiej Królowej. […] Maryja wiernie dochowa swych obietnic, jak je już tyle razy spełniła. Chodzi o nas, abyśmy nie złamali złożonych przyrzeczeń” („Kółko Różańcowe” 39(1948), s. 134-135).
Myśli wierzących w Polsce wędrują dziś na Jasną Górę – przed ton Królowej Polski. Wdzięczni jesteśmy Matce Bożej za to, że jest naszą Matką i Królową. Pielgrzymując duchowo do Królowej Polski, podejmijmy na nowo zadanie, do których Polska zobowiązała się przed Maryją w Ślubach Jasnogórskich. Wołajmy dziś do Królowej Polski słowami starodawnej pieśni – pierwszego zabytku kultury polskiej:
Bogurodzica, Dziewica,
Bogiem sławiena Maryja!
U Twego Syna, Gospodzina,
Matko zwolena, Maryja,
Ziści nam, spuści nam!
Kyrie elejson.
Twego dziela Chrzciciela, Bożycze,
Usłysz głosy, napełń myśli człowiecze.
Słysz modlitwę, jąż nosimy.
A dać raczy, jegoż prosimy:
A na świecie zbożny pobyt,
Po żywocie rajski przebyt!
Kyrie eleison.
Święta Panno nad pannami,       módl się za nami.
Matko dobrej rady,
Panno wsławiona,
Wieżo z kości słoniowej,
Królowo Polski,

Powtarzaj dziś często słowa Sł. B. bp. Piotra:
Maryja wiernie dochowa swych obietnic, jak je już tyle razy spełniła.”

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- W intencji naszej Ojczyzny;
- W intencji wszystkich Polaków – o wierność Bogu i wzajemną miłość i szacunek;
- O łaskę zdrowia i wytrwałości w zamierzeniach dla parafii pw. św. Stefana w Radomiu i dla Proboszcza – Ks. Kanonika dr. Andrzeja Jędrzejewskiego. Matko Kapłanów, módl się za nami;
- O wszelkie łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla s. Marii Jasiurki, prezentki, w dniu imienin;
- W intencji s. Świętosławy, karmelitanki Dzieciątka Jezus – o obfitość Bożych łask, w dniu imienin;
- W intencji Panu Bogu wiadomej;
- O nawrócenie dla Ryszarda;
- W Intencji Księdza Jacka Kucharskiego i Piotra Gruszki o Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski na czas pobytu w Ziemi Świętej i o szczęśliwy powrót;

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom)

Intencje można codziennie wpisywać w komentarzach na blogu, na www.facebook.com/biskup.golebiowski lub przesyłać na adres: postulator.radom@wp.pl

4 komentarze:

 1. O łaskę zdrowia dla Teściowej - Zofii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę o modlitwę w intencji A.i J.,aby zawarli szczęśliwy związek małżeński.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prosze o modlitwe za moje curke Justyne

  OdpowiedzUsuń
 4. Prosze o modlitwe za Justyne

  OdpowiedzUsuń