36. rocznica śmierci Sługi Bożego

Fot. Ks. Zbigniew Niemirski / www.radom.gosc.pl

Modlitwa o beatyfikację w Jedlińsku


W sobotę, 5 października bieżącego roku, w Jedlińsku modlono się o beatyfikację Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. Okazją była 36. rocznica jego śmierci. Jak zawsze w sobotę po 2 listopada wierni gromadzą się, by modlić się przy chrzcielnicy Sługi Bożego o rychłe wyniesienie go na ołtarze.
Przed Mszą świętą program artystyczny przedstawili uczniowie miejscowego Gimnazjum im. Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Henryk Tomasik, Biskup Radomski. Na zakończenie Mszy świętej, przy chrzcielnicy i portrecie Sługi Bożego odmówiono modlitwę o jego beatyfikację.

Informacje medialne w związku z uroczystościami w Jedlińsku

Zapowiedź:

Relacja:

Pomódlmy się wspólnie o wyniesienie na ołtarze
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego:

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)

2 komentarze:

  1. Proszę o laske zdrowia dla wiadomej Ci Boze osoby.Bog zaplac.

    OdpowiedzUsuń
  2. Za wstawiennictwem sługi Bożego Biskupa Piotra proszę dziękuję za wszystko co mamy oraz proszę o łaskę zdrowia, opatrzność i błogosławieństwo dla naszych coreczek oraz dla mnie i mojego męża.

    OdpowiedzUsuń