Sobotni promień słońca


„Maryję Pan Bóg wybrał do wielkiego, jedynego w dziejach ludzkości zadania, aby w swym dziewiczym łonie poczęła, a następnie na świat wydała Jednorodzonego Syna Bożego, Zbawiciela wszystkich ludzi. Święta Boża Rodzicielka – to godność, która przewyższa ludzkie rozumienie, siły i zasługi. To wyłączny dar Boży, to przejaw hojnej miłości Ojca Niebieskiego względem Maryi. Do nikogo z ludzi nie odnoszą się z taką siłą, jak do Maryi słowa: «Znalazłaś łaskę u Boga»”.
Sł. B. bp Piotr Gołębiowski

Wraz ze Sługą Bożym Biskupem Piotrem pozdrawiamy dziś Ciebie, Matko, która znalazłaś łaskę u Boga:

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.

Pomyślmy o intencji, którą chcemy dziś polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra – wielkiego Czciciela Matki Bożej, i módlmy się:

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)

12 XI 2016 r.
 

6 komentarzy:

 1. Maryjo Matko Boza prosze czuwaj nad moją rodziną i bliskimi prowadz nas do Swojego Syna Jezusa Chrystusa,

  OdpowiedzUsuń
 2. Prosze o zdrowie dla Kasi oraz bliskich. Prosze o modlitwe za dusze w czysccu cierpiące dzieci nienarodzone. Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Jezu przyjdz do mojej rodziny i prowadz nas by nie bladzic wskaz wlasciwa droge

  OdpowiedzUsuń
 4. Prosze o modlitwe za meza i dzieci by odnalezli droge do Ciebie Panie Jezu

  OdpowiedzUsuń
 5. Mateńko, miej nas w swojej opiece

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o łaskę wiary dla dzieci i dar macierzyństwa dla córci i zięcia. Abyśmy wszyscy w pełni uczestniczyli w Mszach Świętych. Matko prowadź nas...

  OdpowiedzUsuń