Sobotni promień słońca


„Nadzieja stała się w życiu Maryi płomiennym porywem, zdążającym do tego: by posiąść Pana Boga, dobro najwyższe, szczęście bez miary. By osiągnąć stopień świętości, jaki odpowiada zamiarom Bożym. By we wszystkim wiernie spełnić wolę Najwyższego Pana. Jednocześnie nadzieja była dla Maryi niewyczerpanym źródłem mocy w dążeniu do spełnienia myśli Bożej. Pokorna Dziewica nie opierała się na własnych siłach, lecz przede wszystkim liczyła na pomoc Bożą, jak to wypowiedziała w Magnificat: «Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię – a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją» (Łk 1,49-50).”

Sł. B. bp Piotr Gołębiowski
Matko Boża, pozdrawiamy Ciebie w ten sobotni dzień. Z wdzięcznością myślimy o Twojej Matczynej opiece. Prosimy, uproś nam dziś cnotę nadziei, byśmy zawsze sens naszego życia widzieli w życiu dla Boga. Prosimy Cię dziś w intencji ludzi pogrążonych w rozpaczy, którzy nie widzą już sensu swojego życia:
Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.
Maryjo, wraz z Twym wiernym Czcicielem, Sługą Bożym Biskupem Piotrem, wołamy do Ciebie:
W Twe ręce Przeczysta Boża Rodzicielko składamy nasze błagania, bóle i udręki, racz je przedstawić Umiłowanemu Synowi swemu”.
Pomyślmy teraz o intencji, którą chcemy polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra, i módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

25 lutego 2017 r.

11 komentarzy:

 1. Maryjo Matko Boza proszę weź pod Swą opiekę moją rodzinę szczególnie męża i syna Viktora by nie bladzili. Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko Boza proszę pomoż Kasi uzdrow ją,

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko Boza proszę pomoż mi Ty, niech się stanie Twoja wola.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o modlitwę za moją chrześnicę Olę - o opiekę Matki Najświętrzej. Biskupie Piotrze wstawiaj się za nami. Jezu Ufam Tobie.
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę o modlitwę za moją rodzinę za dusze w czysccu cierpiące dzieci nienarodzone. Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 6. Maryjo Matko Boza proszę pomoż mi by synowie przestali pić alkohol i palić papierosy wskaź nam drogę do Swojego Syna Jezusa Chrystusa. Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 7. O Maryjo Najświętsza Panienko proszę o nawrócenie mego męża uwolnij od zdrady i kłamstwa, o uzdrowienie syna i mnie z choroby SM. Prowadz nas do Syna Swojego a Pana Naszego Jezusa Chrystusa Amen.

  OdpowiedzUsuń
 8. Matko Boza prosze Cie o zdrowie dla ojca. Syn

  OdpowiedzUsuń
 9. Proszę o modlitwę za moich synów żeby wyzwolili się z nałogów,odnaleźli Boga w swoim życiu i żyli zgodnie z wolą Bożą , o pracę , zdrowie i żeby poukładali swoje życie .Miej ich w swojej opiece Boże.

  OdpowiedzUsuń
 10. Maryjo matko boża prosże pomóż mi i mojej rodzinie nie przytrafiło się nic złego i nie spotkała nas żadna przykrość i krzywda i chroni nas od zła wszelkiego. Oraz żebyśmy szli słuszna i dobra droga . Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 11. Matulu kochana pomóż mi proszę Amen

  OdpowiedzUsuń