Sobotni promień słońca

www.niedziela.pl
Opatrzność Boża, która z łagodnością i mocą kieruje biegiem wszystkich wydarzeń, okazała w Różańcu świętym wielką siłę obronną i zdobywczą zarazem. A Najświętsza Panna dała się poznać światu jako ubłagana modlitwą różańcową, potężna Pogromicielka nieprzyjaciół Kościoła świętego. W dziejach chrześcijaństwa zajaśniał majestat Królowej Różańca świętego. I obecnie Kościół katolicki przeżywa okres ciężkich zmagań. Bezbożnictwo atakuje fundamenty wiary świętej. […] Katolicy małej wiary przechodzą do obozu wroga, a przynajmniej tchórzliwie ukrywają swoje przekonania religijne i stygną dla najświętszej sprawy. Rodzina przechodzi ostry kryzys moralny. Szczególniej uderza brak odwagi w budowaniu życia na zasadach chrześcijańskich. Na usta myślącego człowieka cisną się pytania: jakie oblicze duchowe zdobędzie ludzkość w najbliższej przyszłości? Jaką będzie nasza Polska: katolicką czy bezbożną? Rozumiemy, że potrzeba dziś zdecydowanego zwycięstwa Królestwa Bożego na ziemi, zwycięstwa w duszach, rodzinach i narodach. Dalecy jesteśmy od zwątpienia, bo triumf sprawy zapowiada sama Matka Najświętsza i wskazuje na skuteczny oręż w bojach za Chrystusa. […] Różaniec ma stać się szkołą duchowego odrodzenia ludzkości, a przez to znakiem zwycięstwa sprawy Bożej i zwiastunem pokoju na ziemi. Najświętsza Maryja Panna pragnie znowu ujawnić w dziejach świata piękno i moc Królowej Różańca świętego
Sł. B. bp Piotr Gołębiowski
W pierwszą sobotę miesiąca chcemy wynagradzać, Maryjo, Twemu Niepokalanemu Sercu za zniewagi i bluźnierstwa, którymi obrażają Cię ludzie. Odpowiadając na Twoje polecenie, modlimy się w intencji wszystkich grzeszników i modlimy się Różańcem, rozważając teraz tajemnicę Zwiastowania:
- Ojcze nasz…
- 10 Zdrowaś Maryjo…
- Chwała Ojcu…
Maryjo, wraz z Twym wiernym Czcicielem, Sługą Bożym Biskupem Piotrem, wołamy do Ciebie:
„Z pełnym zaufaniem oddajemy się Tobie, Przeczysta Matko, w dobrowolna niewolę miłości, prowadź, wspomagaj, uświęcaj, uproś nam ducha ofiarnej miłości Boga i bliźnich”.
Pomyślmy teraz o intencji, którą chcemy polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra, i módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)

4 lutego 2017 r.
 

2 komentarze:

  1. Matko Boza prosze weź pod Swa opiekę moją rodzinę i bliskich.

    OdpowiedzUsuń
  2. Matko Boza prosze o zdrowie dla Kasi oraz bliskich. Za dusze w czysccu cierpiące i dzieci nienarodzone. Bóg zapłać

    OdpowiedzUsuń