Sobotni promień słońca


„Towarzysząc Chrystusowi Panu w Jego drodze krzyżowej, Matka Najświętsza zadośćczyni Panu Bogu za tak częste grzechy niecierpliwości, buntu, narzekania w godzinach cierpień i udręk.
Na Kalwarii, pod krzyżem, boleści Maryi dosięgły punktu szczytowego. Tutaj Pan Jezus złożył całopalną ofiarę zadośćuczynienia za grzechy całego świata, nie wyłączając swych nieprzyjaciół. Tu wraz z Jezusem Maryja przez pełną uległość woli Bożej wynagradzała za wykroczenia i zbrodnie ludzkie wszystkich czasów.”
Sł. B. bp Piotr Gołębiowski


Matko Boża Bolesna, w ten sobotni dzień Wielkiego Postu stajemy obok Ciebie na Golgocie. Dziękujemy Ci za Twoją obecność pod krzyżem Chrystusa. Dziękujemy Ci także i za to, że stajesz na naszych drogach. Prosimy Cię dzisiaj w intencji ludzi, którym ciężko jest nieść własne krzyże, którzy pod nimi upadają i nie mają już sił. Wspomóż ich Matko Bolesna!

Stała Matka Boleściwa
obok krzyża ledwo żywa,
gdy na krzyżu wisiał Syn.

Duszę Jej, co łez nie mieści,
pełną smutku i boleści,
przeszedł miecz dla naszych win.

O, jak smutna i strapiona
Matka ta błogosławiona,
której Synem niebios Król!

Matko, coś miłości zdrojem,
spraw, niechaj czuję w sercu moim
ból Twój u Jezusa nóg.

Spraw, by serce me gorzało,
by radością życia całą
stał się dla mnie Chrystus Bóg.

Maryjo, wraz z Twym wiernym Czcicielem, Sługą Bożym Biskupem Piotrem, wołamy do Ciebie:
W Twoje macierzyńskie dłonie Najboleśniejsza Dziewico, Wielka Wynagrodzicielko nasza przed Obliczem Bożym składamy nasze wielkopostne modlitwy, wysiłki i postanowienia. Uproś nam łaskę odnowienia przymierza przyjaźni z Jezusem Chrystusem, Umiłowanym Twym Synem, naszym Panem i Zbawicielem”.

Pomyślmy teraz o intencji, którą chcemy polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra, i módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).


9 komentarzy:

 1. Matko Boza weź pod Swa opiekę mego syna Victora by nie bladzil wskaz wlasciwa droge pomoz mi

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko Boza prosze pomoz Ty wiesz

  OdpowiedzUsuń
 3. Jezu ufam Tobie i prosze zajmnij się tym .Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o zdrowie dla Kasi oraz bliskich. BÓG zapłać

  OdpowiedzUsuń
 5. Jezu oczyść me ciało i duszę abym wiedziała którą drogą iść czuję się zagubiona pomoż

  OdpowiedzUsuń
 6. Jezu pod Twa opieke oddaję moją rodzinę prowadz nas do Siebie

  OdpowiedzUsuń
 7. Maryjo Matko Boza prosze o opiekę nad dziećmi wskazuj wlasciwa droge by nie bladzili

  OdpowiedzUsuń
 8. Jezu ufam Tobie


  OdpowiedzUsuń
 9. Matko Boża proszę wstaw się u Boga Ojca o zdrowie dla mojego syna Damiana i dla mojej żony Ewuni proszę z całego serca o łaskę zdrowia. Matko Boża bardzo proszę ratuj moich bliskich i cała moją rodzinę i wszystkich, którzy potrzebują Miłosierdzia Bożego Amen. JEZU UFAM TOBIE. Troszcz się teraz Ty. Wierzę, że się zatroszczysz i jak będzie trzeba uczynisz cud. Amen.

  OdpowiedzUsuń