„Majówka ze Sługą Bożym” – 12 majaMatka Boża Bolesna 

– Kałków-GodówSługa Boży Biskup Piotr uczył:

„W tajemnicę Chrystusowej miłości i ofiary najgłębiej wniknęła Jego Najświętsza Matka. […] W dniu Wielkiego Piątku – jest na kalwaryjskim wzgórzu, najbliżej krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. […] Liturgia z wielką czcią zarzuca zasłonę na wewnętrzne przeżycia Matki Bolesnej pod krzyżem, bo nie może ich wypowiedzieć. […] Maryja współczuje z cierpiącym Jezusem, jako najlepsza matka, miłująca swe dziecię, które jest zarazem Synem Bożym. Boleje nad złością ludzi, którzy dopuścili się straszliwej zbrodni bogobójstwa. Cierpi na myśl o niewdzięczności tych, którzy w przyszłości zamkną swe dusze przed owocami Krwi Chrystusowej. […] Matka Bolesna przedziwnie pociąga serca ludzkie do zatapiania się w Jej cierpieniach i w goryczach Męki Chrystusa Pana. Pod Jej wpływem we wszystkich czasach wierni słudzy Boży skupiają się u stóp krzyża Chrystusowego. Umysłem zatapiają się w rozważaniu bolesnych tajemnic życia Jezusa i Maryi. Sercem żarliwie współczują w Ich cierpieniach. Czynami codziennego życia stwierdzają szczerość swej miłości ku Niemu. I nas obejmuje ten odwieczny, miłościwy plan Boży. Nie inaczej zdobędziemy Królestwo Boże dla bliźnich, tylko przez zbliżenie się do Krzyża Chrystusowego za pośrednictwem Maryi. Dla każdego z nas jest miejsce przy sercu Matki Bolesnej obok krzyża Chrystusowego w gronie dzieci i przyjaciół Bożych. Skwapliwie to miejsce zajmijmy. W duchu gorliwego wypełniania obowiązków życia chrześcijańskiego” („Kółko Różańcowe” 43(1952), s. 65-66).

Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski przez całe swe życie stał wiernie obok Maryi pod Krzyżem Chrystusa. Bliskie były mu słowa, które Chrystus z Krzyża skierował do Maryi i do umiłowanego ucznia: „Oto Matka twoja” (J 19,27). Sługa Boży należy do grona  „umiłowanych uczniów Chrystusa”, „wzięli Maryję do siebie” (por. J 19,27). Wpatrując się w Oblicze Matki Bożej Bolesnej z Sanktuarium w Kałkowie-Godowie, dziękujmy Jej za to, że jest naszą Matką i Królową:

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.

Matko najczystsza,                                     módl się za nami.
Matko Zbawiciela,
Domie złoty,
Uzdrowienie chorych,
Królowo Męczenników,

„Niepokalana Matko Boża, Królowo Polski, prowadź nas drogą wyrzeczenia się i ofiary!” (Sł. B. bp Piotr Gołębiowski).

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- O łaskę zdrowia dla ks. Pawła.
- O uzdrowienie dla małej Zosi.
- Mateczko Kochana, pomóż mi w wiadomej Tobie intencji, w której się modlę. Nie odwracaj się ode mnie. Miej w opiece moją rodzinę i mnie niegodną Twojej łaski.
- Mateńko, proszę o pomoc w znalezieniu pracy dla Joasi, która ufa w Twoją opiekę. Dodaj jej sił i pokoju w sercu, niech się spełnia wola Boża…
- Dziękuję za Patrysię, która się szczęśliwe urodziła. Proszę o potrzebne łaski dla ich rodziny w tych nowych, niełatwych warunkach. Mateńko, niech czują Twoją bliskość.
- Matko Boża, proszę, wskaż mężowi właściwą drogę.
- Matko Boża, proszę o zdrowie dla Kasi oraz bliskich.
- Jezu, ufam Tobie. Proszę, weź pod swą opiekę moją rodzinę.
- Jezu, weź pod opiekę mego męża i dzieci.
- Maryjo, pomóż. Ty wiesz. Rozwiąż ten węzeł, co mnie krępuje.
- Matko Kapłanów wstawiaj się u swego Syna o łaski wytrwania, siłę i moc w budowaniu Kościoła i domu parafialnego w Sołtykowie dla Ks. Jacka Wieczorka obchodzącego 25-lecie kapłaństwa.
- W naszych własnych intencjach…
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

Intencje można codziennie wpisywać w komentarzach na blogu (poniżej) lub przesyłać na adres: postulator.radom@wp.pl .

14 komentarzy:

 1. Matko Boza proszę weź pod Swą opiekę moją rodzinę i bliskich

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko Rozanca Swietego prosze pomoz mezowi i dzieciom by odnalezli droge do Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę o modlitwę za dusze w czysccu cierpiące i dzieci nienarodzone

  OdpowiedzUsuń
 4. Matko Boza proszę wyprosc u syna Swojego potrzebne łaski dla swiata

  OdpowiedzUsuń
 5. Mateczko Ukochana proszę pomoż Kasi oraz bliskim

  OdpowiedzUsuń
 6. Matko Boza proszę ulecz moje ciało i duszę wskaź drogę by nie bladzic

  OdpowiedzUsuń
 7. Jezu ufam Tobie okaz Swe Milosierdzie nam grzesznym

  OdpowiedzUsuń
 8. MARYJA PROSZE O POMYSLNE ROZWIAZANIE SPRAWY MOJGO DZIECKA I O POMOC W ZNALEZIENIU PRACY DLA MEZA SYNA I MNIE.DZIEKUJE CI MATO ZE JESTES

  OdpowiedzUsuń
 9. Jezu ufam Tobie proszę pomoż Ty wiesz

  OdpowiedzUsuń
 10. PROSZE O ZDROWIE DLA CALEJ RODZINY IZGODE,WEWNECZNY POKUJ.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dawid:
  Proszę o modlitwę w intencji rozwiązania sprawy powierzonej Panu Bogu i Maryi oraz o uwolnienie Igi od działania złego i jej wewnętrzne uzdrowienie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Matko Boska choć nie potrafię się do Ciebie często modlić, to przez Twego Syna proszę o uzdrowienie Beatki i mnie z tego co przeżywam. Pragnę uzdrowienia całej siebie, przez Twojego Syna. Doświadczyłam już cudu urodzenia córeczki i przeżycia porodu. Ale proszę swą Matczyną ręką odwróć czekający mnie zabieg. Wierzę, że jeszcze jest szansa. Chcę świadczyć na ziemi o Bożej Miłości. Nie jestem godna, nie jestem teraz w łasce uświęcającej, ale jak tylko będzie ze mną lepiej, to obiecuję spowiedź i postaram się zmienić całeżycie przez Chrystusa Pana Naszego. Amen

  OdpowiedzUsuń
 13. Matko Boża Ukochana proszę z całego serca o opiekę nad moim Malenstwem, które noszę pod sercem. Proszę o opiekę, modlitwę i wstawiennictwo aby Maleństwo zdrowo rosło i wszystko się szczęśliwie rozwiązało we wrześniu. Miej Nas w swojej opiece. Amen

  OdpowiedzUsuń
 14. Matuchno Ukochana Ty w Fatimie ukazałaś się trójce dzieci, a one przekazały światu Twoje Orędzie; proszę Cię dopomóż mojej rodzinie: dzieciom i wnukom jak najowocniej przeżyć 100-tną rocznicę Twoich Objawień.

  OdpowiedzUsuń