„Majówka ze Sługą Bożym” - 2 maja

www.podlasie24.pl

Królowa Podlasia – Matka Jedności

- KodeńSługa Boży Biskup Piotr uczył:

„Prawo nierozerwalnego związku między miłością Pana Boga i bliźniego wystąpiło w całym blasku w Niepokalanym Sercu Maryi. Tą samą miłością, którą darzy Pana Boga, Maryja obejmuje bliźniego, bez względu na to, do jakiej należy rasy, jakim mówi językiem, jakie ma usposobienie, jaką przedstawia wartość. W każdym człowieku Najśw[iętsza] Maryja Panna widzi obraz i podobieństwo Boże, rozpoznaje rysy Chrystusa Pana, ślady Jego trudów i krwi. Matka Najśw[iętsza] miłuje człowieka takiego, jakim jest, bo miłuje go w Bogu i dla Boga. Umiłowanie człowieka w Bogu stwierdza Maryja czynami. O Jej stosunku do ludzi w życiu codziennym poucza nas zachowanie się Maryi na weselu w Kanie Galilejskiej. […] Obok uczynności – ofiara, poświęcenie się, jest znakiem prawdziwej, naprawdę szczerej i głębokiej miłości bliźniego. Matka Najśw[iętsza] złożyła niezmienną, bezcenną ofiarę dla dobra ludzkości. Stojąc pod krzyżem na Kalwarii ofiarowała dla zbawienia ludzi umiłowanego Syna swego. Oto najwyższy przejaw i dowód miłości Maryi ku ludziom! Oto szczytny wzór, według którego powinniśmy urabiać swe serca i czyny! […] Nie lekceważmy upomnienia najlepszej Matki! W sercach zakładajmy trwały fundament miłości bliźniego, która z Boga się poczyna i do Boga zdąża. Za przykładem Matki Najśw[iętszej] umiejmy w człowieku, w każdym bez wyjątku, choćby należał do wrogów naszych, dojrzeć oczyma wiary to, co w nim jest Bożego: nieśmiertelną duszę, naznaczoną znamieniem Krwi Chrystusowej. Wtedy bez trudności zrodzą się w naszych duszach życzliwe myśli i uczucia ku bliźnim. W ślad za życzliwością serca pójdą czyny nasze. Niekoniecznie jakieś wyszukane, niezwykle. Ale te codzienne, podyktowane szacunkiem, uprzejmością, dobrocią w codziennym obcowaniu z bliźnimi, przede wszystkim z domownikami” („Kółko Różańcowe” 40(1949), s. 99-100).Rozmyślanie nad życiem Maryi powinno kierować nas ku naśladowaniu Jej. Kochać Boga i człowieka, jak Ona - to ciągłe zadanie dla nas. Sprawdzian naszej miłości przynosi każdy kolejny dzień. Dziś, wpatrując się w postać Matki Bożej Kodeńskiej - Matki Jedności, prośmy o miłość do wszystkich, zwłaszcza do tych, którzy mieszkają z nami pod jednym dachem, tworzą naszą rodzinę, grupę, wspólnotę, parafię, Ojczyznę. Z wdzięcznością za miłość Maryi, módlmy się do Niej:

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.


Święta Boża Rodzicielko,                  módl się za nami.
Matko dobrej rady,
Panno można,
Bramo niebieska,
Królowo Wyznawców,

„Z pełnym zaufaniem oddajemy się Tobie, Przeczysta Matko, w dobrowolną niewolę miłości, prowadź, wspomagaj, uświęcaj, uproś nam ducha ofiarnej miłości Boga i bliźnich” (Sł. B. bp Piotr Gołębiowski).

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:

- Panie Jezu, proszę, pomóż mi rozeznać moje powołanie. Pomóż mi podjąć odpowiednią decyzję i rozwiej moje niepewności i wątpliwości.
- O wieczne szczęście dla mojego Taty, który dziś obchodzi imieniny.
- Matuchno Najświętsza, przez Twe święte wstawiennictwo wyproś łaskę wyzdrowienia dla wuja. Proszę też o zdrowie, pogodę ducha dla całej rodziny oraz w pewnych intencjach, Panu Bogu wiadomych.
- Proszę o siłę i zdrowie.
- O potrzebne łaski dla pana Zygmunta Wolszczaka w dniu imienin.
- Matko Przenajświętsza, proszę o opiekę nad moją rodziną.
- Matko Przenajświętsza Wychowawczyni, wstawiaj się, upraszaj u swego Syna łaskę zdrowia dla Księdza Proboszcza Andrzeja.
- W naszych własnych intencjach...

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

Intencje można codziennie wpisywać w komentarzach na blogu (poniżej) lub przesyłać na adres: postulator.radom@wp.pl .

15 komentarzy:

 1. Mateńko proszę Cię opiekuj się moją rodzina i otocz opieką mnie i nie opuszczaj w potrzebie

  OdpowiedzUsuń
 2. O zdrowie dla mojej mamy, oraz intencji Bogu wiadomej. Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 3. Maryjo dopomóż mi w tej trudnej, Tobie i Bogu wiadomej sprawie.Miej mnie i mojego syna w swojej opiece.

  OdpowiedzUsuń
 4. Maryjo, Mateńko nasza otocz swym matczynym ramieniem całą moją rodzinę,spraw aby nasza wiara była coraz głębsza, wybacz nam nasze grzechy, którymi Ciebie i twego Syna obraziliśmy.Maria

  OdpowiedzUsuń
 5. Maryjo otaczaj nas opieką, jak dotychczas,Ciebie prosimy wysłuchaj nas. Ok

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o modlitwę w intencji mojej zmarłej 1.04.2017 kochanej mamy Barbary. Syn Kamil

  OdpowiedzUsuń
 7. Mateczko weź nas pod Swą opiekę i prowadz nas do Swojego Syna

  OdpowiedzUsuń
 8. Maryjo pomoż mi Ty wiesz

  OdpowiedzUsuń
 9. Matko Boza proszę ulecz moje ciało i duszę

  OdpowiedzUsuń
 10. Proszę o modlitwę za dusze w czysccu cierpiące i dzieci nienarodzone

  OdpowiedzUsuń
 11. Matko Boza proszę pomoż Kasi

  OdpowiedzUsuń
 12. Matko Boża proszę pomóż mi rozwiązać moje problemy, Zbyszek

  OdpowiedzUsuń
 13. Najukochańsza Matuchno proszę Cię uproś u Swego Syna łaskę zdrowia dla brata ks. Antoniego.

  OdpowiedzUsuń
 14. Proszę o modlitwę za moje dzieci i ich rodziny o potrzebne łaski dla nas wszystkich, o silniejszą wiarę i uwolnienie od nałogów w mojej rodzinie oraz o uzdrowienie malutkiej Frani i jej rodziców żeby mieli siłę i cierpliwość do walki z chorobą .Bóg zapłacić.

  OdpowiedzUsuń
 15. o uzdrowienie dla synka

  OdpowiedzUsuń