„Majówka ze Sługą Bożym” – 23 majaMatka Boża Miłosierdzia – Ostra Brama w Wilnie


Sługa Boży Biskup Piotr uczył:
„Najwyższy Pan ukształtował Jej macierzyńskie serce na wzór najmiłosierniejszego Serca Boskiego Zbawcy, a w Jej rękach niepokalanych złożył skarby zmiłowań swoich. Do Niej przeto uciekajmy się we wszystkich troskach swoich. Maryi powierzaj wszystko, co cię obchodzi, co trwoży, co boli. Matka Najświętsza nikim i niczym nie gardzi. Jako Matka najczulsza chce wniknąć w drobiazgi codziennego życia twego, by nim pokierować dla dobra twej duszy. O tak. Matka Miłosierdzia pragnie szczęścia dusz naszych, dla których tyle cierpiała wraz z umiłowanym Synem swoim! Dlatego do biednych dusz, przeżywających chwile załamania i upadku, zniża się macierzyńska ręka Maryi, podnosi je, przywraca im upragniony pokój, dźwiga je na wyżyny życia Bożego. Miłosierdzie Maryi najpiękniej jaśnieje w nawróceniu grzeszników. Miłosierdzie Maryi nie wyczerpuje się na ziemi. Swym przemożnym wpływem sięga do życia pozagrobowego, niosąc ratunek duszom czyśćcowym. Więźniowie czyśćca gorąco pragną wyzwolenia, tęsknią za oglądaniem oblicza Bożego, oczekują pomocy. Kto im w tych tęsknotach najwięcej współczuje, kto skróci przykre chwile oczekiwania i przyspieszy godzinę ochłody? Niezawodną ich nadzieją – Matka Miłosierdzia. Ileż otuchy wlewasz do serc naszych ukochana Matko Miłosierdzia! Jednocześnie ukazujesz nam drogę wiodącą do skarbnicy miłosierdzia Bożego. Wprowadź nas na tę drogę uczuć i czynów miłosierdzia względem cierpiących braci: ubogich, chorych, nieszczęśliwych, a zwłaszcza dźwigających ciężar własnych grzechów tu na ziemi i oczekujących wyzwolenia z mąk czyśćcowych. Twój Różaniec święty niech stanie się dla nas szkołą miłosierdzia chrześcijańskiego i niezawodną drogą do zbawienia duszy. Z całym Kościołem świętym wołamy do Ciebie: «One miłosierne oczy ku nam zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twego po tym wygnaniu nam ukaż»” („Kółko Różańcowe” 40(1949), s. 322).
Maryja – Panna święta z kaplicy nad ulicą w Wilnie – towarzyszy naszym drogom. Matka Miłosierdzia patrzy na nas i nieustannie modli się za nas. Jednocześnie wędruje wraz z nami i przewodzi Kościołowi pielgrzymującemu w pielgrzymce wiary. Gdy człowiek przeżywa rozterki, gdy nie wie, którą drogę trzeba wybrać i którą pójść – Maryja, która „w Ostrej świeci Bramie”, wskaże właściwy kierunek. Ona jest przecież wciąż zasłuchana w Bożą wolę i najpełniej wypełniała ją w swoim życiu. Trzeba więc podnieść wzrok w kierunku Ostrej Bramy, by zapatrzeć się w Oblicze Matki Miłosierdzia. Ona nigdy nie zawiedzie! Tego uczy nas Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski, który przez całe swe życie był zapatrzony w Maryję i wiernie szedł za Nią. Skierujmy więc dzisiaj wzrok ku Ostrej Bramie, wpatrujmy się w piękne Oblicze Matki Miłosierdzia i wołajmy do Niej:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.

Matko Miłosierdzia,                                    módl się za nami.
Matko najmilsza,
Panno wsławiona,
Arko przymierza,
Królowo Dziewic,

Królowo Różańca, Matko Miłosierdzia, w Twoje dłonie składamy modlitwy i trudy nasze w posłudze miłości” (Sł. B. bp Piotr Gołębiowski).
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- O łaskę zdrowia dla ks. Pawła.
- O zdrowie dla ks. Marcina.
- O uzdrowienie chorej pani Sabiny.
- Maryjo, proszę Cię o opiekę i modlitwę, aby maleństwo, które noszę pod sercem rosło zdrowo i wszystko się szczęśliwie rozwiązało we wrześniu. Miej nas w opiece. Amen.
- Maryjo, proszę Cię o zdrowie dla mojej chorej mamy. Daj jej siłę duchową i fizyczną.
- Maryjo, módl się za moich synów i wnuczka Maciusia. Miej ich w swojej opiece. Nie pozwól im zrobić krzywdy.
- Matko Przenajświętsza, proszę o spokój i miłość w mojej rodzinie.
- O łaskę zdrowia i Dary Ducha Świętego dla Ks. Kanonika Andrzeja Jędrzejewskiego na czas prowadzenia Misji Świętych w Starachowicach.
- Maryjo, proszę Cię o łaskę zdrowia dla Julii i Macieja. Miej ich w swojej opiece.
- Maryjo, proszę Cię o łaskę powrotu do zdrowia Edwarda, który jest ciężko chory.
- Proszę o modlitwę w intencji moich dorosłych dzieci, aby powróciły do Kościoła i zaufały Panu i Matce Jego.
- Za młodą dziewczynę, Tamarę, która jest ateistką, ale pragnie i szuka miłości, aby nasza ukochana Mama ją przygarnęła, poprowadziła i uzdrowiła ją z depresji.
- Matko Boża, prowadź mnie, moją rodzinę i bliskich do Twojego Syna Jezusa Chrystusa, proszę o zdrowie dla duszy i ciała, uzdrowienie relacji, wzajemną miłość, przebaczenie, o pomnożenie w nas wiary nadziei i i miłości, o dary Ducha Świętego, dobrą pracę, pomoc materialną, o porzucenie nałogów i uzależnień, Matko Boża, miej nas w swojej opiece i błogosław nam, rodzicom i rodzeństwu. Kasia.
- W naszych własnych intencjach…
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

Intencje można codziennie wpisywać w komentarzach na blogu (poniżej) lub przesyłać na adres: postulator.radom@wp.pl .

20 komentarzy:

 1. Matko Boża miej w opiece mnie grzesznika

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko Najświętsza wypros łaskę nawrócenia dla męża i córki, otocz płaszczem swej opieki moją rodzinę. Niech Owoc Twego żywota, Pan nasz i Bóg porozwiązuje wszystkie supły w naszym życiu. Tobie oddaję Matko wszystko co kocham, niech Twój Syn za Twym wstawiennictwem uczyni serca nasze, na wzór serca swego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko Boza proszę weź pod Swą opiekę moją rodzinę i bliskich

  OdpowiedzUsuń
 4. Maryjo Matko Boza proszę pomoż mi Ty wiesz dodaj siły by iść dalej

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko Boza proszę weź pod Swą opiekę męża i dzieci by odnaleźli drogę do Boga prowadz ich by nie bladzili

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o zdrowie dla Kasi oraz bliskich

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę o modlitwę za dusze w czysccu cierpiące i dzieci nienarodzone

  OdpowiedzUsuń
 8. Maryjo rozwiąz ten węzeł który mnie krępuje boli brak siły

  OdpowiedzUsuń
 9. Mateczko Ukochana uzdrow moje ciało i duszę pomóż mi Ty wiesz

  OdpowiedzUsuń
 10. Matko Miłosierdzia okaz nam grzesznym Swoje Milosierdzie proszę za moją rodzinę i bliskich

  OdpowiedzUsuń
 11. Maryjo proszę z całego serca o Twoją i Twojego Ukochanego Syna, opiekę, modlitwę i wstawiennictwo, aby Maleństwo, które noszę pod sercem rosło zdrowo i wszystko się szczęśliwie rozwiązało we Wrześniu. Miej Nas w swojej opiece.

  OdpowiedzUsuń
 12. Za wszystkich zmarłych, wieczne spoczywanie racz Im dac Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci

  OdpowiedzUsuń
 13. Matko Boga TY wszystko wiesz z głębi serca proszę o ratunek.Amen.

  OdpowiedzUsuń
 14. Matko Boża ,proszę o zdrowie całej rodziny i w intencji Tobie wiadomej .

  OdpowiedzUsuń
 15. Matko Chrystusowa ,proszę o uwolnienie z nałogów i uzależnień.

  OdpowiedzUsuń
 16. Matuchno Ukochana Wspomożycielko Wiernych, uproś u Swego Syna łaski dla dzieci i wnuków ( 5+9), aby wiernie kroczyły drogą Przykazań Bożych.

  OdpowiedzUsuń
 17. Za wszystkich pasterzy i ich owieczki.

  OdpowiedzUsuń
 18. O Maryjo dziękuję że jesteś. Kocham Cię.
  Dziękuję za wiarę.

  OdpowiedzUsuń
 19. Proszę Maryję o zdrowie i życie dla całej mojej rodziny i dla mnie.O nawrócenie grzeszników,o potomstwo dla mojej corki,o moje małżeństwo abym wraz z mężem przeżyła jeszcze wiele lat w szczęściu,zdrowiu i miłości.O pokój na świecie.Dziękuję Ci Maryjo za Twoją miłość

  OdpowiedzUsuń
 20. Proszę Maryję o zdrowie i życie dla całej mojej rodziny i dla mnie.O nawrócenie grzeszników,o potomstwo dla mojej corki,o moje małżeństwo abym wraz z mężem przeżyła jeszcze wiele lat w szczęściu,zdrowiu i miłości.O pokój na świecie.Dziękuję Ci Maryjo za Twoją miłość

  OdpowiedzUsuń