„Majówka ze Sługą Bożym” – 8 maja

parafia-swider.pl

Matka Boża Różańcowa

- PompejeSługa Boży Biskup Piotr uczył:

„Opatrzność Boża, która z łagodnością i mocą kieruje biegiem wszystkich wydarzeń, okazała w Różańcu św[iętym] wielką siłę obronną i zdobywczą zarazem. A Najśw[iętsza] Panna dała się poznać światu jako ubłagana modlitwą różańcową, potężna Pogromicielka nieprzyjaciół Kościoła św[iętego]. W dziejach chrześcijaństwa zajaśniał majestat Królowej Różańca św[iętego]. I obecnie Kościół katolicki przeżywa okres ciężkich zmagań. Bezbożnictwo atakuje fundamenty wiary św[iętej]. […] Katolicy małej wiary przechodzą do obozu wroga, a przynajmniej tchórzliwie ukrywają swoje przekonania religijne i stygną dla najświętszej sprawy. Rodzina przechodzi ostry kryzys moralny. Szczególniej uderza brak odwagi w budowaniu życia na zasadach chrześcijańskich. Na usta myślącego człowieka cisną się pytania: jakie oblicze duchowe zdobędzie ludzkość w najbliższej przyszłości? Jaką będzie nasza Polska: katolicką czy bezbożną? Rozumiemy, że potrzeba dziś zdecydowanego zwycięstwa Królestwa Bożego na ziemi, zwycięstwa w duszach, rodzinach i narodach. Dalecy jesteśmy od zwątpienia, bo triumf sprawy zapowiada sama Matka Najśw[iętsza] i wskazuje na skuteczny oręż w bojach za Chrystusa. […] Różaniec ma stać się szkołą duchowego odrodzenia ludzkości, a przez to znakiem zwycięstwa sprawy Bożej i zwiastunem pokoju na ziemi. Najśw[iętsza] Maryja Panna pragnie znowu ujawnić w dziejach świata piękno i moc Królowej Różańca św[iętego] („Kółko Różańcowe 38(1947), s. 193-194).

Wielokrotnie Matka Boża wskazywała na Różaniec jako ratunek i znak zwycięstwa. Oddając cześć Maryi, przyjmijmy na nowo Jej wezwanie i zaproszenie do tej modlitwy, a teraz wpatrując się w Jej wizerunek, z wdzięcznością pozdrawiajmy Matkę Boga i ludzi:

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,

błogosławionaś Ty między niewiastami

i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.

Święta Maryjo, Matko Boża,

módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.

Amen.Matko Zbawiciela,                           módl się za nami.

Panno roztropna,

Różo duchowna,

Ucieczko grzeszników,

Królowo różańca świętego,„Maryjo, umiłowana Matko nasza, Królowo Różańca św[iętego], wspomagaj nas” (Sł. B. bp Piotr Gołębiowski).


Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:

-  Matko Boża, proszę, weź pod swą opiekę moją rodzinę i bliskich.
- Matko Boża, proszę, weź męża pod swą opiekę .
- Matko Boża, proszę o Twą opiekę nad dziećmi i mężem.
- Proszę o zdrowie dla Kasi i bliskich.
- Proszę o nabranie poczucia wartości, wyleczenie z nerwicy.
- Proszę o modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące i dzieci nienarodzone.
- W intencji Bogu wiadomej.
- Matuchno Ukochana, uproś u swego Syna łaskę nieba dla mojej Teściowej Zofii.
- W naszych własnych intencjach...
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

Intencje można codziennie wpisywać w komentarzach na blogu (poniżej) lub przesyłać na adres: postulator.radom@wp.pl .

5 komentarzy:

 1. Święta Maryjo, Matko Boża proszę o Twoją opiekę, modlitwę i wstawiennictwo, aby Maleństwo które noszę pod sercem, rosło zdrowo i wszystko się szczęśliwie rozwiązało we wrześniu. Amen

  OdpowiedzUsuń
 2. Matuchno Ukochana uproś u Swego Syna łaskę nieba dla Ks.Prałata Stanisława Makarewicza - Postulatora procesu beatyfikacyjnego Sługi Bozego Biskupa Piotra Gołębiowskiego na szczeblu diecezjalnym

  OdpowiedzUsuń
 3. Maryjo, dopomóż Amelce, aby dobrze przygotowała się do pierwszej Spowiedzi św. oraz Pierwszej Komunii Świętej i była przykładem dla całej Jej Rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o modlitwę za mnie, za bliską mi osobę oraz pozytywne rozwiązanie sprawy.

  OdpowiedzUsuń