Nowenna - dzień 1Dzień I

Człowiek modlitwy

Słowo Boże: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą” (Mt 7,7-8).

Sługa Boży Biskup Piotr uczył: „Gorąco módlmy się w naszych świątyniach i domach rodzinnych, bo od modlitwy zależy w znacznym stopniu miara łaski Bożej”.

W tej nowennie błagam Cię, Boże miłosierny, szczególnie o łaskę.... Amen.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się również w następujących intencjach:
- O zdrowie dla Ks. Biskupa Henryka Tomasika.
- O łaskę zdrowia dla ks. Pawła.
- O uzdrowienie chorej pani Sabiny.
- Matko Boża, zawierzam Ci zdrowie mojej córki, wspomóż całkowite ustąpienie choroby, by mogła się cieszyć życiem rodzinnym i wychowywać dzieci.
- Maryjo, Matko Boga, bądź naszą Wspomożycielką na każdy czas.
- Matko Boża, proszę, napraw moje relacje z córką. Spraw, by czuła się kochana i ważna, a mnie naucz jak z nią rozmawiać, by mój dom był jak Twój w Nazarecie – pełen ciepła i Miłości.
- Najświętsza Panienko, zanieś do Pana prośbę o uzdrowienie naszego synka Fabiana.
- Bądź uwielbiona, Panno Maryjo, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.
- Matko Boża, proszę, pomóż mi, wskaż drogę.
- Mateczko Ukochana, proszę o zdrowie dla Kasi oraz bliskich.
- Mateczko, proszę, pomóż mi, bo brakuje mi siły.
- Matko Boża, proszę, pomóż mężowi i dzieciom, by odnaleźli drogę do Ciebie.
- Proszę, Mateczko, za mężem, by zostawił tę kobietę.
- Dziękuję Ci, Matuchno kochana, za wszystkie łaski, jakie otrzymuję wraz z najbliższymi za Twoim wstawiennictwem. Poproś Syna swego, aby zajął się wszystkimi troskami, z jakimi przyszło mi się zmierzyć. Proś Go o przymnożenie wiary, nawrócenie błądzących, za dusze czyścowe i za kapłanów, aby mieli wiele siły w swoich kapłańskich posługach.
- Maryjo, proszę o pokój, nadzieję, radość serca i szczęśliwe rozwiązanie dla Beaty. Jezu, ufam Tobie. Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!
- Jezu, ufam Tobie i proszę, pomóż nam.
- Matko Boża, proszę, weź nas pod swą opiekę i prowadź.
- Matko Boża, proszę Cię o zdrowie dla mnie i tych, których noszę w swoim serci, p dar mowy dla Julki. Panie Jezu, ufam Tobie.
- Maryjo, proszę Cię z całego serca, aby maleństwo, które noszę pod sercem rosło zdrowo i wszystko się szczęśliwie rozwiązało we wrześniu. Miej nas w swojej opiece, wraz ze swoim Synem. Proszę o Waszą opiekę, modlitwę i wstawiennictwo. Amen.
- Za wszystkich zmarłych: wieczne spoczywanie racz im dać, Panie.
- Wybacz mi, Maryjo, wszystkie złe rzeczy i miej nas w swojej opiece.
- Panie Jezu, uwolnij moją rodzinę od zgniłych owoców, a napełnij nas swoim Duchem Świętym, nawróć nas całkowicie do siebie i prowadź do naszego Ojca w Niebie. Przytul całą moją rodzinę do Bożego Serca, a wszystkim zmarłym daj pokój w Niebie.
- Mamuniu Kochana, miej w swojej opiece mnie i moją rodzinę, błagam: pomóż rozwiązać pomyślnie wszystkie sprawy, ratuj nas, uzdrów nas, błogosław nam Maryjo.
- Proszę, Mateczko, za mężem. Ty wiesz.
- Matko Boża, dziękuję za wszystko i proszę weź pod opiekę mego męża i dzieci.
- Jezu, ufam Tobie i proszę zajmij się tym.
- Mateńko ukochana, dziękuję za piątkę moich dzieci i zięcia. Proszę, otocz ich płaszczem swojej opieki i prowadź drogami wyznaczonymi przez Boga. Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nimi
- Matko Kapłanów, dziękuję za powołanie naszego syna, otocz go swoją troską i wszystkich kapłanów. Biskupie Piotrze wstawiaj się za nimi.
- W naszych własnych intencjach…
Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!

Tajemnica Różańca świętego: Zesłanie Ducha Świętego.

Dziękujemy Ci, Boże, za przykład ukochania modlitwy, jaki dajesz nam w osobie Sługi Bożego Biskupa Piotra.
Dziękujemy Ci, Boże, za to, że modlitwa była źródłem jego siły.
Dziękujemy Ci, Boże, za to, że swoją łaską i cudowną mocą odpowiadałeś na jego modlitwy.

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

8 komentarzy:

 1. Maryjo Mateńko nasza wyjednaj u Syna Swego łaskę zdrowia dla mojej córki Doroty, niech położy swe święte dłonie na jej głowie i zabierze od niej chorobę. Wypraszaj nam łaski, ale i Ty Matuchno przytul nas do swego serca, otocz płaszczem swej opieki, prowadź nas do Syna Swego i nie pozwól, abyśmy zboczyli z tej drogi, którą On nam wskazał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę o Dary Ducha Świętego dla cełej mojej rodziny o uzdrowienie relacji o zdrowie duszy i ciała, za wszystkich zmarłych duszę w czyśćcu cierpiące o nawrócenie grzeszników .

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę w intencji Marysi, która ma chore ucho, żeby udało się je wyleczyć wraz z błoną bębenkową. Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 4. O dary Ducha św dla misjonarzy J.E. Ks. Bp. Piotra Turzyńskiego i Ks. Andrzeja Jedrzejewskiego w głoszeniu Misji św. w parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach - Sługo Boży Biskupie Piotrze wstawiam się za nimi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Maryjo proszę Cię o nawrócenie męża i o drugie dziecko... Twoja czcicielka

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę Cię Maryjo o nawrócenie męża i o drugie dziecko... Twoja Czcicielka

  OdpowiedzUsuń
 7. Błagam Matko Święta o wyproszenie u Syna swojego zdrowie,nawrócenia oraz łaskę szczęśliwej śmierci dla bliskiej mi osoby aby zdążył przyjąć święte sakramenty i odszedł w łasce zbawienia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Błagam Matko Święta o wyproszenie u Syna swojego zdrowie,nawrócenia oraz łaskę szczęśliwej śmierci dla bliskiej mi osoby aby zdążył przyjąć święte sakramenty i odszedł w łasce zbawienia.

  OdpowiedzUsuń