Odczytując Ewangelię ze Sługą BożymPójdźmy do Chrystusa!


„Kościół pragnie przyprowadzić nas wszystkich do stóp Najświętszego Sakramentu, abyśmy pokłonili się utajonemu Bogu; – pragnie nas zgromadzić przy suto zastawionym stole Pańskim, abyśmy zasileni Eucharystycznym «Chlebem mocnych», mieli siłę zdążać na ucztę niebiańską. Niepojęta miłość Boża, przedziwna hojność Kościoła, a dla nas wielka w tym kryje się łaska nieba i niczym nie zasłużony zaszczyt.
Pójdźmy przeto «z prawdziwym sercem, w zupełności wiary» na Ucztę świętą, zawierającą wszelką rozkosz w sobie! Pójdźmy do Chrystusa Utajonego w Przenajświętszym Sakramencie! Nie szukajmy wymówek. Nie kierujmy się fałszywą ambicją, powstrzymującą nas od zbliżenia się do Najświętszego Sakramentu, jakby to zbliżenie ujmą dla nas było; ani powodujmy się przywiązaniem do przemijających dóbr ziemskich, boć nie mogą one nawet z porównanie iść z bogactwami ducha, jakimi nas darzy Eucharystia; ani dajmy się uwieść przelotnym przyjemnościom zmysłów, budzącym niesmak i gorycz w sercu, zamiast czystej radości, jaką znajdujemy w Sakramencie Ołtarza. Dzisiejsze czasy, tak twarde dla wielu, nakazują z konieczności oderwanie się od ziemskich spraw, aby z większą swobodą i usilniejszym staraniem oddać się sprawie uświęcania duszy, dźwigania jej na wyżyny nadprzyrodzonego życia. Stanie się to dzięki Chrystusowi Utajonemu w Przenajświętszym Sakramencie. Pójdźmy do Niego! […]
W podniosłych dniach oktawy Bożego Ciała, w ciągu całego miesiąca czerwca ożywiajmy w sobie wiarę w Najświętszy Sakrament, zwiększajmy naszą ku Niemu cześć, uwielbienie, miłość. Często, bodaj codziennie, w gorącości ducha zasilajmy się Ciałem Niepokalanego Baranka, aby przez to «podnieść się do wyżyn życia nadprzyrodzonego» i przygotować się na obfitującą w radości wieczerzę w przybytkach niebiańskich”.
Sł. B. Bp P. Gołębiowski
„Siewca Prawdy” 2(1932) nr 22, s. 2
15 VI 2017 r.


13 komentarzy:

 1. Jezu ufam Tobie i proszę weź pod swą opiekę moją rodzinę i znajomych

  OdpowiedzUsuń
 2. Jezu proszę zajmij się tym

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko Boża proszę pomóż nam Ty wiesz

  OdpowiedzUsuń
 4. Jezu ufam Tobie i proszę weź pod swą opiekę męża i dzieci by nawwrocili się i wrócili do Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko Boża proszę pomóż mi by mąż się nawrócił wskaż mu drogę by nie błądzil

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące i dzieci nienarodzone

  OdpowiedzUsuń
 7. Jezu ufam Tobie.Proszę o wiarę dla mnie i mojej Rodziny,dar Eucharystii,Szczęśliwą podróż oraz łaskę zdrowia dla Rodzić, dzieci,męża. DZIĘKUJĘ DOBRY BOŻE ZA 23 LATA MAŁŻEŃSTWA I PROSZĘ O DALSZĄ ŁASKI DLA 3 DZIECI I DLA NAS.Umacniaj Nas i chroń od złego Ojcze!

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę o nawrócenie dla rodziny siostry

  OdpowiedzUsuń
 9. Proszę O łaski potrzebne dla Dorotki i jej rodziny

  OdpowiedzUsuń
 10. Proszę O zdrowie dla Basi

  OdpowiedzUsuń
 11. Ojcze oddał zło i wszelki zamęt oraz postaw dobrych ludzi na drodze moich dzieci.Obdarz ich Darami Ducha Świętego. MARYJO PROWADŹ!

  OdpowiedzUsuń
 12. Proszę O potrzebne łaski dla dzieci i męża Eli i jej matki.

  OdpowiedzUsuń
 13. O zgodą i potrzebne łaski w rodzinie siostry

  OdpowiedzUsuń