Sobotni promień słońca


„Najświętsza Maryja miała żywe odczucie darów niebiańskich, którymi szczodrze obsypała Ją ręka Ojca Wszechmocnego. Czyż nie zawołała w Magnificat: «Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię»? (Łk 1,49). Pokoju Jej duszy przeczystej nie mącił żaden cień grzechu. Wobec Pana Boga czuła się jak dziecko przy Sercu miłującego i ukochanego Ojca. Przyjaźń Maryi z Panem Bogiem – Miłością Nieskończoną – nie doznała ani na chwilę żadnego uszczerbku. Maryja zawsze – łaski pełna, błogosławiona między niewiastami i wszystkimi ludźmi, umiłowana Córa Boża, żywa świątynia i wybrana Oblubienica Ducha Świętego! A szczera przyjaźń nie pozwala się stłumić, ani ukryć i miłość Maryi względem Pana Boga, jak ogień wybucha w płomieniach gorącej modlitwy”.
Sł. B. bp Piotr Gołębiowski

Oblubienico Ducha Świętego, pragniemy przy Tobie i z Tobą modlić się dziś o dary Ducha Świętego. Pragniemy wejść do dzisiejszego Wieczernika Kościoła, gdzie Ty – Matko Kościoła – wspierasz uczniów Chrystusa, którzy są Twoimi dziećmi. Pozdrawiamy Cię, Matko Boża, w tę wigilię Zesłania Ducha Świętego i prosimy: módl się wraz z nami o dary Ducha Pocieszyciela:
Królowo nieba, wesel się, Alleluja,
Bo Ten, któregoś nosiła, Alleluja,
Zmartwychpowstał, jak powiedział. Alleluja.
Błagaj za nami Boga. Alleluja.
Maryjo, wraz z Twym wiernym Czcicielem, Sługą Bożym Biskupem Piotrem, wołamy:
„Maryjo, Przeczysta i najwierniejsza Oblubienico Ducha Świętego, wypraszaj nam obfite światła, moce i błogosławieństwo Boże”.
Pomyślmy teraz o intencji, którą chcemy polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra.

Dziś przeżywamy trzeci dzień Nowenny za przyczyną Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego (zajrzyj TUTAJ). Za wstawiennictwem tego wielkiego Czciciela Matki Bożej modlimy się dziś w polecanych nam intencjach, do których dołączmy nasze własne.
Módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

3 czerwca 2017 r.

11 komentarzy:

 1. Maryjo Najukochańsza, któraś była razem z apostołami w Wieczerniku przed Zeslaniem Ducha Świętego miej w swej opiece młodzież naszej parafii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko Boża proszę pomóż mi

  OdpowiedzUsuń
 3. Jezu ufam Tobie i proszę weź pod swą opiekę moją rodzinę i znajomych

  OdpowiedzUsuń
 4. Jezu ufam Tobie proszę pomóż mężowi by się nawrócił

  OdpowiedzUsuń
 5. Jezus ufam Tobie i proszę uzdrow moje ciało i duszę

  OdpowiedzUsuń
 6. Jezu ufam Tobie obdarz nas swoim milosierdziem

  OdpowiedzUsuń
 7. Jezu zeslij Ducha Świętego na moją rodzinę

  OdpowiedzUsuń
 8. Jezu proszę zajmij się tym

  OdpowiedzUsuń
 9. Zlituj sie i uzdrow mojego synka

  OdpowiedzUsuń
 10. O Dary Ducha Świętego i owoce Ducha Świętego dla mnie i całej mojek rodziny. O dobrą godną pracę o pomyślne rozwiązanie spraw, o zdrowie dla duszy i ciała, Maryjo Matko nasza do Syna Jezusa nas prowadź.

  OdpowiedzUsuń
 11. Maryjo,Błogosławiona Dziewico, Prowadź nas do Majestatu Bożego, Przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa Pana naszego Amen.

  OdpowiedzUsuń