Z Maryją w herbieMatka Kościoła


„Matkę Syna Bożego, Odkupiciela świata, żywo obchodzi to wszystko, co łączy się z Jezusem Chrystusem. A cóż bliższego Panu Jezusowi od Kościoła świętego, który założył, Krwią swą oczyścił, który stał się Jego tajemniczym Ciałem? Opieka, jaką Maryja darzyła Jezusa Chrystusa w ciągu trzydziestu trzech lat Jego życia na ziemi, teraz rozciąga się na dzieło Jego, na Kościół święty, w którym Pan Jezus przedłuża swe życie: modli się, naucza, ponawia swą Ofiarę, odpuszcza grzechy, uświęca dusze za pośrednictwem swych sług i zastępców – kapłanów. Matka Najświętsza bierze udział w każdym przeżyciu Kościoła Chrystusowego.
Jeśli duchem przestąpimy progi Kościoła triumfującego, spotkamy tam rzeszę wybrańców Bożych, uwielbiających Najwyższego Pana i Najświętszą Matkę, Królową wszystkich Świętych, której opiece zawdzięczają swe wyniesienie i szczęście bez miary. Jeśli przeniesiemy się do Kościoła cierpiącego, przekonamy się, że święte dusze czyśćcowe, wypłacając się sprawiedliwości Bożej aż do ostatniego pieniążka, całą nadzieję pokładają w opiece Maryi. Jeśli ogarniemy myślą dzieje Kościoła walczącego na ziemi znowu spotkamy się z dowodami troskliwej opieki Maryi. Wśród burz dziejowych, wstrząsających łodzią Kościoła, najwyżsi jego sternicy – Papieże uciekają się o pomoc Maryi. I nie doznają zawodu. Przeciwne wiatry uciszają się, wzburzone fale opadają, złowrogie chmury znikają. Kościół Chrystusowy zwycięża złe moce i z powagą pełni nadziemskie posłannictwo.”
Sł. B. Bp P. Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 39(1948), s. 299
5 VI 2016 r.

W tych dniach modlimy się nowenną za przyczyną Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego – Wielkiego Czciciela Matki Bożej, nazywanego „Biskupem Maryjnym”. Dziś już piąty dzień nowenny. 
Jej tekst i nadesłane na dzisiaj intencje znajdziesz TUTAJ . Dołącz do tych intencji Twoje własne. Będziemy wspólnie prosić, za wstawiennictwem Sługi Bożego, by Pan Bóg spełnił pragnienia naszych serc.
Zapraszamy też już dzisiaj na 115. urodziny Sługi Bożego – 10 czerwca!

9 komentarzy:

 1. Matko Boża proszę pomóż mi

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko Boża proszę nawrócić mego męża i dzieci by wrócili do Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 3. Jezu ufam Tobie i proszę weź pod swą opiekę moją rodzinę i znajomych

  OdpowiedzUsuń
 4. Jezu proszę nawrócić mego męża i dzieci

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę o modlitwę za męża o nawrócenie

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące i dzieci nienarodzone

  OdpowiedzUsuń
 7. Jezu ufam Tobie i proszę uzdrow Kasię

  OdpowiedzUsuń
 8. Jezu proszę uzdrow moje ciało i duszę

  OdpowiedzUsuń
 9. Proszę o szczęśliwe rozwiązanie dla Beaty. Maryjo weź w opiekę ją i jej dzieciątko. Jezu Ufam Tobie! Biskupie Piotrze wstawiaj się za Nimi.

  OdpowiedzUsuń