Przy chrzcielnicy Sługi BożegoOpowiadałam o Jego ofiarnej służbie Bogu i ludziom19 maja 2017 r. 176 uczniów wraz z 18 opiekunami, po raz kolejny mogło poznać historię Jedlińska oraz zachwycić się miejscowymi zabytkami. Odwiedzającymi naszą miejscowość byli uczestnicy jubileuszowego X Rajdu Śladami Witolda Gombrowicza, organizowanego kolejny raz przez Publiczną Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Jedlińsku. Od lat inauguracja rajdu ma miejsce na jedlińskim Rynku. Stałym punktem na mapie wędrówki jest zwiedzanie miejscowej świątyni.
Z nieskrywaną radością mogłam po raz kolejny opowiadać o pięknie naszego jedlińskiego, barokowego kościoła. Niezwykle dekoracyjny ołtarz, a w nim obraz przedstawiający powołanie Apostołów Piotra i Andrzeja nad Jeziorem Tyberiadzkim, ozdobne pilastry ze złoconymi kapitelami, witraże i inne elementy wyposażenia przez długie lata były otoczone opieką przez kolejne pokolenia parafian i duszpasterzy, a szczególnie w ostatnich latach przez ks. prałata Henryka Ćwieka i obecnego ks. proboszcza Grzegorza Wójcika.
Oprowadzając po naszej świątyni przybyłych gości, wiele miejsca poświęciłam osobie Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego, którego postać od wielu lat rozsławia naszą miejscowość, a my modlimy się o uproszenie łask za Jego wstawiennictwem o Jego rychłą beatyfikację. Nauczycielom i młodzieży opowiadałam o Chrzcie świętym i dzieciństwie Sługi Bożego Biskupa Piotra, o Jego ofiarnej posłudze w Baćkowicach w czasie wojennym, jak też o Jego oddaniu Bogu i ludziom…

W tym roku gościliśmy młodzież z:

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bierwcach
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ludwikowie
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jedlińsku
Zespołu Szkół Publicznych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach
Zespołu Szkół Publicznych im. Witolda Gombrowicza we Wsoli
Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego nr 31 w Radomiu
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sławnie
Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy

Bożena Cieślak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz