IX Dzień Nowenny - 1 listopada

 

 

IX Dzień – Dźwigający krzyż w zjednoczeniu z Chrystusem

Słowo Boże: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa” (Łk 9,23-24).

Sługa Boży Biskup Piotr uczył: „Jest to głęboka tajemnica, że Jezus Chrystus nie w inny sposób, lecz przez krzyż i zmartwychwstanie swoje pojednał rodzinę ludzką z Ojcem. Odtąd każde cierpienie ludzkie ma wielką wartość apostolską, jeśli zostanie złożone Panu Bogu w zjednoczeniu z Jezusem Ukrzyżowanym i Jego Bolesną Matką”.

W tej nowennie błagam Cię, Boże miłosierny, szczególnie o łaskę.... Amen.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego pomódlmy się dziś w następujących intencjach:
- Kochana Mamusiu, brakuje już sił. Proszę, pomóż wyjść z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mamusiu, Ty wszystko wiesz. Proszę o pomoc i opiekę. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mamusiu, nie pozwól zabrać nam naszego domu, chroń nas i otaczaj swoją opieką.
- Kochana Mamusiu, miej w opiece mojego syna i całą moją rodzinę. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Mamuniu Kochana, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Proszę miej w opiece moją rodzinę, proszę o dobrą pracę, dary Ducha Świętego, o porzucenie nałogów, o zdrowie, o Błogosławieństwo Boże.
- O szczęście mojej rodziny, o trzeźwość, wierność i miłość mojego męża. O siłę dla nas w walce ze złem, abyśmy spotykali na naszej drodze samych dobrych ludzi. O dobrych mężów dla moich córek. O zdrowie duszy i ciała. O spokój ducha. O wiarę, nadzieję, miłość i wzajemny szacunek w rodzinie. Otwórz nas na Boże Miłosierdzie. Dziękuję za wszelkie łaski.
- Nawróć nas, Panie, całkowicie do siebie, a wszystkim duszom w czyśćcu cierpiącym daj, Panie, pokój w Niebie.
- Kochana Mamusiu, proszę o łaskę zdrowia dla mnie, mojego męża Łukasza oraz naszej córeczki Oleńki. Bądź pozdrowiona i uwielbiona Boża Rodzicielko!
- Najświętsza Panienko, proszę o łaskę zdrowia dla mojej córki Patrycji.
- O Boże prowadzenie w moim życiu i tych, których noszę w sercu. Sługo Boży biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami… Agnieszka.

Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!

Tajemnica Różańca świętego: Dźwiganie krzyża na Kalwarię.

Dziękujemy Ci, Boże, za przykład wytrwałej i ufnej drogi życia Sługi Bożego Biskupa Piotra idącego za Chrystusem dźwigającym krzyż.
Dziękujemy Ci, Boże, za jego męstwo w znoszeniu trudności i cierpień, niesprawiedliwości i represji, pogardy i poniżenia.
Dziękujemy Ci, Boże, za jego umiłowanie Chrystusowego Krzyża i bycie Jego Świadkiem.

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl

11 komentarzy:

 1. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę pomóż wyjść z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu Ty wszystko wiesz proszę o pomoc i opiekę kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu chroń nas i otaczaj Swoją opieką

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana Mamusiu miej w opiece mojego syna i całą moją rodzinę kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Piotra Gołębiowskiego błagam o zdrowie dla mojej córki Patrycji

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o trzeźwośc synom

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamusiu Kochana dziękuję Ci za wszystkie otrzymane łaski proszę miej w opiece moją rodzinę, proszę o szczęśliwą i pomyślą operację dla Magdy i szybki powrót do zdrowia, miej w opiece chorych, cierpiących i samotnych, polecam wszystkie dusze znarłe i w czyśćcu cierpiące.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mateńko, proszę o pokorę dla mnie i przemianę tego, czego sama nie potrafię zmienić. Chcę Cię naśladować w każdej dziedzinie mego życia. Dzìękuję za tę nowennę, ufam...

  OdpowiedzUsuń
 9. Mateńko, proszę w intencji mojego syna. Wypraszaj dla niego potrzebne łaski a szczególnie dla wszystkich, którzy mu pomagają, modlą się. Poślij go tam, gdzie jest potrzebny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mateńko, dziękuję za błogosławieństwa i wszystkie wysłuchane modlitwy. Oddaję Ci moich bliskich i wszystkich, których Pan stawia na mojej drodze. Prowadż mnie, niech się spełnia wola Boża.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję Maryjo za wszelkie dobro, siłę i wytrwałość. Jezu ufam Tobie.

  OdpowiedzUsuń