Różaniec ze Sługą Bożym - 12 X

Fot. Ks. Tomasz Lis

12 października (czwartek)Tajemnice światła

I.              Chrzest Jezusa w Jordanie

„W godzinie Chrztu świętego zobowiązaliśmy się do naśladowania Boskiego Mistrza. Wspomnijcie na obietnice, które odnawialiście przy Pierwszej Komunii świętej. Przyjmując Sakrament Chrztu świętego zostaliśmy członkami Mistycznego Ciała Chrystusowego. A Jezus Chrystus stał się nam głową, z której do naszych dusz dociera strumień światła, życia, mocy” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który zapalałeś w duszach ludzkich płomień wiary, przyczyń się za nami!

II.            Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej

„Pierwszy cud spełnia Chrystus na prośbę swej Matki. Czyż nie widzimy w tym wskazówki od Boga, by w złych przygodach życia uciekać się pod obronę Bożej Rodzicielki” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który w dzieciństwie doświadczyłeś cudownej interwencji Matki Bożej, przyczyń się za nami!

III.           Głoszenie Królestwa i wzywanie do nawrócenia

„Burzmy panowanie szatana, budujmy Królestwo Boże. Jak kiedyś Chrystus wypędzał szatana z ciał opętanych ludzi, podobnież dziś kapłan, zastępca Chrystusa, w trybunale pokuty usuwa złego ducha z dusz skalanych grzechami, a wprowadza Boga. Jaka to łaska, jakie miłosierdzie Boże” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który byłeś wiernym sługą Bożego Miłosierdzia, przyczyń się za nami!

IV.          Przemienienie Pańskie na górze Tabor

„Od pierwszych wieków chrześcijaństwa istnieje przekonanie, że chrześcijanin – to drugi Chrystus. Przemieniać się stopniowo, ale codziennie w Chrystusa – to podstawowy obowiązek chrześcijanina. Za stracony uważajmy dzień, w którym nic nie zrobimy, aby bardziej upodobnić się do Mistrza naszego i Pana” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, o którym mówiono, że promieniowałeś ojcostwem wobec innych, przyczyń się za nami!

V.           Ustanowienie Eucharystii

„Wiemy, że czym jest chleb powszedni dla ciała, tym – Komunia święta dla duszy. Ta wielka jednak zachodzi różnica, że zwykły pokarm przemienia się w nasze ciało, natomiast Najświętszy Sakrament przemienia nas w Chrystusa” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, z którego słów alumni seminarium wyczuwali, że autentycznie żyłeś Eucharystią, przyczyń się za nami!

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego pomódlmy się dziś w następujących intencjach:
- Moja Matko Najświętsza, wspomóż mnie w bardzo dla mnie trudnej sytuacji życiowej, ciężkiej chorobie męża, daj nadzieję na lepszą przyszłość mojej głęboko zranionej córce. Bądź dla nas Pocieszycielką.
- Kochana Mamusiu, brakuje już sił. Proszę, pomóż wyjść z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mamusiu, Ty wszystko wiesz. Proszę o pomoc i opiekę.
- Maryjo, zlituj się nad zmarłymi z naszej rodziny i zaprowadź te dusze do Królestwa Bożego.
- Mamo nasza kochana, proszę o łaskę Nieba dla zmarłych Marcela, Jana, Wacława i Ludwika. Wstaw się za nimi u Twego Syna Jezusa Chrystusa.
- Mateńko, wyproś łaskę przebaczenia i pojednania. Proszę wstaw się za mną, aby zakończyły się wszystkie spory. Niech zwycięży miłość Chrystusa, Syna Twego, a błogosławieństwo niech wypełni całą rodzinę.
- Proszę o modlitwę w intencji nawrócenia i uzdrowienia w naszym małżeństwie Haliny i Mariana. Matko Boża, Królowo Polski, módl się za nami! Amen.
- Matko, proszę za dusze w czyśćcu cierpiące i dzieci nienarodzone.
- Maryjo, pomóż mi zapanować nad moim językiem, bym strzegła sie przed obmową nad bliźnimi.
- Maryjo, proszę o pomnożenie w nas wiary, nadziei i miłości, o dobrą pracę, pomyślne rozwiązanie trudnych spraw, o uzdrowienie relacji w rodzinie. Oddaję Tobie, Maryjo, w opiekę moją rodzinę, bliskich, znajomych, cierpiących, samotnych i chorych.
- Maryjo, proszę wyzwól mnie z tego obłędu w którym tkwię. Spraw, żeby nie nękały mnie lęki, nerwice, proszę o spokojny sen w nocy. Proszę o nawrócenie mojego męża i córek, spraw aby uwierzyli w Miłosierdzie Boże. Uwolnij moją rodzinę od demonów alkoholizmu. Dziękuję za wszystko Najukochańsza Matko.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)

Tę myśl Sł. B. bp. Piotra powtarzaj dziś często:

„Niechże cierpienie, skądkolwiek pochodzi,
nie oddala cię od Matki Najświętszej, ale do Niej zbliża”

Codziennie możesz przesłać ważne dla Ciebie intencje. Będziemy razem polecać je Panu Bogu za  wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.
Możesz wpisać je jako komentarze na www.bppiotr.pl lub przesłać je na adres: postulator.radom@wp.pl .

9 komentarzy:

 1. Mamo nasza kochana, proszę o łaskę Nieba dla zmarłej Walerii, Eleonory, Ewy, Jadwigi. Wstaw się za nimi u Twego Syna Jezusa Chrystusa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Maryjo, Ty rozdzielasz łaski o które prosimy, proszę oszczędź cierpienia duszom czyśćcowym i zaprowadź je do Nieba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mateńko Niebieska Królowo Nasza wstawiaj się za moim synkiem Dariuszem, aby Jezus go dotknął i oczyścił jego myśli, serce i ciało swoja mocą i łaską. Totus Tuus Maryjo!

  OdpowiedzUsuń
 4. - Mateńko, wyproś łaskę przebaczenia i pojednania. Proszę wstaw się za mną, aby zakończyły się wszystkie spory. Wypraszaj łaskę zdrowia dla mnie i bliskich. Niech zwycięży miłość Chrystusa, Syna Twego, a błogosławieństwo niech wypełni całą rodzinę. Panie nawróć grzeszników równiez w mojej rodzinie

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę pomóż wyjść z długów.Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana Mamusiu Ty wszystko wiesz proszę o pomoc i opiekę

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana Mamusiu proszę nie pozwól zabrać nam naszego domu chroń nas i otaczaj Swoją Matczyna opieką

  OdpowiedzUsuń
 8. Maryjo prostuj nasze ścieżki, niech prawda nas wyzwoli. Błogosław mojej rodzinie, dziękuje Ci za wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 9. Maryjo Ty wiesz czego pragnie moje serce i dusza moja, pokieruj mną bym zaczął nowe prawdziwe życie bez grzechu.

  OdpowiedzUsuń