Różaniec ze Sługą Bożym - 14 X

Fot. Ks. Stanisław Piekielnik

14 października (sobota)Tajemnice radosne

I.              Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie

„Najświętsza Panna wypełniała modlitwą dnie i godziny swego życia, bo w stopniu doskonałym zdawała sobie sprawę, jak bliski i dobry jest dla Niej Bóg. W głębokiej pokorze nazywa się niską służebnicą Bożą. W Panu Bogu uznaje swego Stwórcę i Najwyższego Zwierzchnika, od Którego w każdej chwili zależy, Któremu wszystko zawdzięcza, czym jest i co posiada. Z radością przeto wypowiada w kornych modlitwach swą zależność od Pana Boga. Z głębokim przekonaniem zapewnia, że we wszystkim chce być uległą świętej woli Bożej. Tyś moim Początkiem i najwyższym Celem – mówiła do Pana Boga. – Do Ciebie należę. Chcę zawsze pozostać Twoją własnością” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który z pokorą realizowałeś wolę Bożą w swym życiu, przyczyń się za nami!

II.            Nawiedzenie świętej Elżbiety

„Matka Najświętsza odwiedza podeszłą już wiekiem Elżbietę, która za Bożym zrządzeniem została brzemienną. Maryja wczuwa się w przeżycia Elżbiety, wie, że kobieta w stanie błogosławionym doznaje osłabienia, oczekuje od domowników serdecznej życzliwości i pomocy w codziennych zajęciach” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który troszczyłeś się o potrzebujących pomocy i znajdujących się w trudnych sytuacjach, przyczyń się za nami!

III.           Narodzenie Jezusa

„Matkę Odkupiciela oglądamy w duchu jako pierwszą Czcicielkę Bożego Dzieciątka, owiniętego w pieluszki i położonego w żłobie. Ona również najskuteczniej będzie strzegła łaski dziecięctwa Bożego w duszach naszych. Otoczy nas czułą macierzyńską opieką. Wyjedna pomoc do wiernego wypełniania codziennie woli Bożej” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który zabiegałeś o należne miejsce Boga w sercach ludzkich, przyczyń się za nami!

IV.          Ofiarowanie Jezusa w świątyni

„Słowa świątobliwego starca Symeona, wypowiedziane w świątyni jerozolimskiej podczas ofiarowania Dzieciątka Jezus, głęboko, jak ostry miecz, utkwiły w Niepokalanym Sercu Maryi. Piastując w swych rękach Boże Dziecię, natchniony Duchem Świętym, starzec mówił: «Oto ten położony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą» (Łk 2,34). Zapowiedź ta wkrótce zaczęła się spełniać, gdy Herod, zazdrosny o swój królewski tron, chciał zgładzić Boże Dziecię” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który wielokrotnie w swym życiu doświadczałeś, że przeciwko Chrystusowi wielu się sprzeciwia, przyczyń się za nami!

V.           Odnalezienie Jezusa w świątyni

„Matkę Syna Bożego, Odkupiciela świata żywo obchodzi to wszystko, co łączy się z Jezusem Chrystusem. A cóż bliższego Panu Jezusowi od Kościoła świętego, który założył, Krwią swą oczyścił, który stał się Jego tajemniczym Ciałem? Opieka, jaką Maryja darzyła Jezusa Chrystusa w ciągu trzydziestu trzech lat Jego życia na ziemi, teraz rozciąga się na dzieło Jego, na Kościół święty” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który wszystkie swe siły poświęcałeś Kościołowi Chrystusowemu, przyczyń się za nami!

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego pomódlmy się dziś w następujących intencjach:
- Kochana Mamusiu, brakuje już sił. Proszę, pomóż wyjść z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mamusiu. Ty wszystko wiesz. Proszę o pomoc i opiekę.
- Kochana Mamusiu, nie pozwól zabrać nam naszego domu, chroń nas i otaczaj swoją Matczyna opieką.
- Mateńko, proszę wyproś łaskę prawidłowego rozwoju w moim łonie dzieciątka, którym nas Bóg obdarzył.
- Kochana Mateńko, pomóż nam zjednać rodzinę i wyjść z długów, żyć normalnie, zdrowo, bezstresowo. Brak sił spowodował, że odeszliśmy od Ciebie.
- Mateńko Kochana, proszę o łaskę zdrowia dla mojego męża, nawrócenie, opiekę nad moimi dziećmi, żeby szły właściwą drogą razem z Jezusem. Jezu ufam Tobie.
- Mateńko, wyproś łaskę przebaczenia i pojednania. Proszę, wstaw się za mną, aby zakończyły się wszystkie spory. Wypraszaj łaskę zdrowia dla mnie i bliskich. Niech zwycięży miłość Chrystusa, Syna Twego, a błogosławieństwo niech wypełni całą rodzinę. Panie, nawróć grzeszników, również w mojej rodzinie.
- Mateńko, moja proszę, wstaw się za moim synem Jakubem, aby Jezus wkroczył ze swą miłością i wypalił, co nie jest Boże.
- Mateńko, proszę o łaskę zdrowia dla mojego syna, córki, męża, dla mnie oraz o pomoc w rozwiązaniu naszej tragicznej sytuacji. A przede wszystkim proszę o wiarę, nadzieję i miłość.
- Kochana Matko, zlituj się nade mną i pomóż mi, bo już nie mam siły.
- Kochana Matko, proszę o błogosławieństwo Boże dla mojej rodziny, spraw, aby mój mąż się opamiętał, przestał zdradzać, kłamać, pić alkohol, ranić mnie przykrymi słowami. Proszę o jego nawrócenie. Dziękuję Ci za wszystko, co dla mnie już uczyniłaś.
- Matko Kochana, proszę o zdrowie dla syna. Ty wszystko wiesz.
- Maryjo, proszę za rodziny zdemoralizowane, w których brak zgody miłości i w których panuje alkoholizm. Czuwaj nad wszystkim w rodzinach.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)

Tę myśl Sł. B. bp. Piotra powtarzaj dziś często:

„Módlmy się, abyśmy mieli dość siły do postępowania
śladami Świętych na drodze miłości Pana Boga i ludzi”

Codziennie możesz przesłać ważne dla Ciebie intencje. Będziemy razem polecać je Panu Bogu za  wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.
Możesz wpisać je jako komentarze na www.bppiotr.pl lub przesłać je na adres: postulator.radom@wp.pl .

13 komentarzy:

 1. Matko Boza miej moja rodzinę i prace w swojej opiece;

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę pomóż wyjść z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana Mamusiu Ty wszystko wiesz proszę o pomoc i opiekę

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu chroń nas i otaczaj Swoją opieką

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę Cię Maryjo, otwórz moje serce na miłość do męża, spraw abym nie czuła lęku przed nim, że mnie skrzywdzi słowem i czynem. Pozwól cieszyć się jego obecnością. Chcę zobaczyć w nim Jezusa. Proszę odmień nasze serca, Maryjo dziękuję za wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Maryjo pomóż mi stac sie lepszym człowiekiem bym w kazdym widziała donor.

  OdpowiedzUsuń
 7. Matko prosze o dobrze wyniki badan dla mojego syna. Jezu ty sie tym zajmij.

  OdpowiedzUsuń
 8. Maryjo proszę spraw by cała moja rodzina przybliżyła się prawdziwie do Boga poprzez Ciebie Mamo nasza. Otwórz im oczy i umysły aby poznali co w życiu jest najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Maryjo Matko Przenajświętsza proszę o łaskę życia wiecznego dla zmarłych Wiesława, Rafała i Anny. Zaprowadź ich do Swojego Syna Jezusa Chrystusa by mogli Go wychwalać na wieki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Maryjo przygarnij do Siebie tę naszą maleńką kruszynkę. Nie było nam dane by została z nami. Obdarz ją Matczyną opieką.

  OdpowiedzUsuń
 11. Matucho kochana prosze cie o uniewinnie dla mojego syna kamila miej go pod swoim skrzydlami nigdy go nie opuszczaj prosze cie o laske dla mnie pomoz mi matko kochana wyjsc z dlugow

  OdpowiedzUsuń
 12. Matko Najświętsza proszę pomóż Henrykowi wyjść z nałogu alkoholowego,otocz go swoją opieką i uproś swojego Syna o nawrócenie i odmianę serca .

  OdpowiedzUsuń
 13. Litosciwa Matko wyjednaj u swego Syna szybki powrot do zdrowia dla mamy i zeby mogla chodzić. BLAGAM O WSTAWIENNICTWO.

  OdpowiedzUsuń