Różaniec ze Sługą Bożym - 4 X

Fot. Ks. M. Kołodziej

4 października (środa)Tajemnice chwalebne

I.              Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

„Ewangelia święta nic nie mówi, jak Maryja przeżywała dzień Zmartwychwstania. Nie widzimy Jej wśród niewiast spieszących do grobu z wonnościami. Nie ma Jej w Wieczerniku w gronie strwożonych Apostołów. Dawna tradycja głosi, że zaraz po  zmartwychwstaniu Jezus podążył z wielkanocnym pozdrowieniem do Najświętszej Matki. Ukazanie się Chrystusa Pana Zmartwychwstałego Matce odpowiada dobroci Jego Najświętszego Serca. Radości Maryi w dniu Zmartwychwstania nie da się porównać z przeżyciami innych” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który z radością nawiedzałeś sanktuaria maryjne, by w nich wraz z Maryją uwielbiać Zbawiciela, przyczyń się za nami!

II.            Wniebowstąpienie Chrystusa

„Maryja najlepiej nas przygotuje na drugie przyjście Jezusa, już jako sprawiedliwego Sędziego. Kto po Panu Bogu kocha nas więcej od Matki Najświętszej? Kto goręcej pragnie naszego szczęścia? Kto poza Jezusem usilniej i skuteczniej prosi za nami Ojca Niebieskiego? W Maryi mamy najpewniejszą ostoję wytrwania” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który z ufnością oddawałeś w ręce Maryi życie swoje i wiernych powierzonych Twojej pasterskiej pieczy, przyczyń się za nami!

III.           Zesłanie Ducha Świętego

„Widzimy Matkę Najświętszą w otoczeniu pierwszych kapłanów Chrystusowych, Apostołów, gdy wespół z nimi pośród gorących modłów oczekuje w Wieczerniku na zesłanie Ducha Świętego (Dz 1,14). Przekaz ten nie podaje nam bliższych szczegółów o roli, jaką Maryja spełniała w pracy Apostołów. Łatwo jednak możemy się domyślać, jak wielką była ostoją w trudach pasterskich podejmowanych przez św. Jana, przez św. Piotra, pierwszego papieża, oraz przez innych Apostołów” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który w Maryi zawsze znajdowałeś pomoc i obronę, przyczyń się za nami!

IV.          Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

„Życie eucharystyczne Maryi – to Jej osłoda w latach, jakie spędza na ziemi od Wniebowstąpienia Jezusa do swego chwalebnego Wniebowzięcia. To potężny środek postępu w miłości Bożej aż do dnia, w którym ciało siły tej miłości znieść nie mogło. Wtedy pękły więzy, łączące Maryję z doczesnym życiem. Niepokalana Matka Boża rozpoczęła chwalebny żywot duszy i ciała w Królestwie Bożym. Dla nikogo w tym stopniu, co dla Maryi, Eucharystia nie stała się zadatkiem i przedsmakiem wiekuistej chwały” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, dla którego Eucharystia w ostatniej godzinie życia stała się pokarmem na drogę do wieczności, przyczyń się za nami!

V.           Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

„Oblubienica Ducha Świętego przyodziana w szaty zbawienia i ubiór sprawiedliwości, ozdobiona kosztownymi klejnotami łask Bożych. Niewiasta obleczona w słońce nieskończonej miłości Bożej ściera w proch moc szatańską, zwycięża. Zwycięstwo Niepokalanej jest zapowiedzią dalszego triumfu prawdy nad kłamstwem, dobrego nad złem, sprawiedliwości nad nieprawością, miłości nad samolubstwem” (Sł. B. bp P. Gołębiowski).

Biskupie Piotrze, który z Różańcem wiernie wskazywałeś, że Maryja jest naszą Nadzieją, przyczyń się za nami!

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego pomódlmy się dziś w następujących intencjach:
- W intencji Ojca Świętego Franciszka w dniu imienin.
- Proszę o modlitwę za mnie i mojego męża Krzysztofa. Od 9 lat staramy się o dziecko i nic. Tak bardzo pragniemy być rodzicami. Anna.
- Proszę o opiekę i pomoc w wyjściu długów Kochaną Mamusię.
- Matko Kochana, dziękuje Ci za szczęśliwą operację. Dziękuję i kocham Cię.
- Proszę o pomoc w wyjściu z długów.
- Maryjo, proszę o pokój na świecie.
- Maryjo, proszę Cię o łaskę dobrego męża i o dobrą pracę.
- Maryjo, błagam, uproś u swojego Syna Jezusa Chrystusa łaskę dla mojego męża, proszę o jego nawrócenie, aby w naszej rodzinie zapanowała miłość, radość i spokój ducha. Błagam, Maryjo, o wstawiennictwo.
- Proszę, Mateczko, o opiekę i pomoc w wyjściu z długów oraz zdrowie dla mojej całej rodziny.
- Proszę o nawrócenie męża i uwolnienie z nałogu pijaństwa.
- Proszę o zdrowie dla mojej córki, chrzest dla wnuka, nawrócenie grzeszników i rozwiązanie wszystkich problemów oraz zakończenie wszelkich spornych spraw. Również o błogosławieństwo dla siostry i jej bliskich.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

Tę myśl Sł. B. bp. Piotra powtarzaj dziś często:

„Miejmy żywe odczucie obecności Bożej”

Codziennie możesz przesłać ważne dla Ciebie intencje. Będziemy razem polecać je Panu Bogu za  wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.
Możesz wpisać je jako komentarze na www.bppiotr.pl lub przesłać je na adres: postulator.radom@wp.pl .

17 komentarzy:

 1. Kochana Mamusiu prpsze o opiekę,pomoc w wyjsciu z długów i zdrowie dla całej mojej rodziny

  OdpowiedzUsuń
 2. KROLOWO ROZANCA SWIETEGO-MARYJO PROSZE CIE OPRACE DLA MEGO SYNA MATEUSZA I JEGO NAWROCENIE NA DROGE WIARY I O NAWROCENIE MOJEJ CORKI KAROLINY---MATKO BOZA RATUJ DZIECI MOJE

  OdpowiedzUsuń
 3. Mateńko wyproś łaskę zdrowia dla moich bliskich, łaskę nawrócenia, umocnienie w wierze, błogosławienstwo dla siostry i jej bliskich, rozwiązanie wszelkich węzłów. Proszę Cię o pokój w sercu i by bylo ono na wzór serca Syna Twego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamuniu Kochana proszę Cię o opiekę dla całej mojej rodziny i Boże Błogosławieństwo, miej w opiece chorych, cierpiących i samotnych, o nawrócenie. Proszę o szczęśliwą i dobrą operację i szybki powrót do zdrowia dla Wiolety.

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko Najświętsza proszę Cię o łaskę opatrzność błogosławieństwo i zdrowie dla moich całej naszej rodziny. Dziekuje Co za to co mam! Maryjo Ty ie tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o nawrócenie męża z drogi zdrady,kłamstwa,uzależnienia od złych filmów i uzdrowienie mnie jeżeli taka wola BOGA WSZECHMOGĄCEGO

  OdpowiedzUsuń
 7. Prosze o modlitwe w intencji uzdrowienia i naprawy moich finansow, jestem pograzona w dlugach, boje sie ze zabraknie mi i zdrowia, nie radze sobie, jedyna sila , ktora mam jest ufnosc w milosierdzie jezusa Chrystusa, za ktora dziekuje, bo wspiera mnie swa sila kazdego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Prosze o modlitwe za moje dzieci oraz wszystkie dzieci na swiecie. Ochron je odzlego zlaszcza od zlego pochodzacego od drugiego czlowiekg

  OdpowiedzUsuń
 9. Matko prosze o nawrocenie grzesznikow,by ci ktory zeszli z drog Jezusa zobaczyli jak Wielki i dobry jest Pan Bog.

  OdpowiedzUsuń
 10. Matko Kochana prosze o zgode,milosc,wiernosc,uczciwosc i wzajemne zrozumienie w moim małżenstwie. Maryjo otaczaj nas swoim plaszczem i zawierzaj Jezusowi. Blogoslaw nam

  OdpowiedzUsuń
 11. Proszę Cię Maryjo o błogosławieństwo dla mojej rodziny, żeby zapanowała miłość, zgoda, wzajemny szacunek i zrozumienie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Proszę Cię w intencjach Tobie wiadomej...

  OdpowiedzUsuń
 13. Proszę o Modlitwę o wyjście z nałogu jakim jest hazard oraz o pomoc w sytuacji finansowej abym spłaci swoje ogromne zadłużenie . Ogólnie proszę o modlitwę za stawiennictwem Maryii Panny o drugą szansę dla mej osoby. Chwała Panu jedynemu Alleluja !

  OdpowiedzUsuń
 14. Maryjo proszę o błogosławiństwo dla mojej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 15. Panie Boże, miej Miłosierdzie nad nami i całym światem

  OdpowiedzUsuń
 16. Prosze o zdrowie i Boze blogosławienstwo,milośç i zgodę w moje calej rodzinki.Bysmy się zawsze trzymali razem.Matko prowadz and do Jezusa

  OdpowiedzUsuń
 17. Matko Rozanca swietego prosze za całe duchowienstwo by kazdy z niech dopełnil swoje posługi.

  OdpowiedzUsuń