Biskup Radomski zaprasza

www.radom.gosc.pl

 

Czcigodni Księża,


W dniu 2 listopada 1980 roku zmarł Sługa Boży Biskup Piotr Gołębiowski. W sobotę, po dniu 2 listopada, przeżywamy w Diecezji Dzień Modlitwy w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Ważnym punktem tego dnia jest Msza Święta w Jedlińsku. W bieżącym roku dokonamy zmiany miejsca celebrowania tej Mszy Świętej.
W sobotę, 4 listopada 2017 roku, o godzinie 11.00, będziemy celebrowali w katedrze sandomierskiej Mszę Świętą w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego.
Serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów do koncelebry.
Bardzo proszę Czcigodnych Księży, ze względów organizacyjnych, o zgłoszenie do Księży Dziekanów zamiaru uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie przy grobie Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. […]

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski

Radom, dnia 14 września 2017 r.

Dołączmy się do tej modlitwy duchowieństwa diecezji radomskiej
o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego:

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

1 komentarz:

  1. Dziękuję za wszystkie otrzymane łaski, za życie, dziękuję za rodzinę, proszę o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej mojej rodziny, bliskich, znajomych, sąsiadów, Mamuniu Kochana do Syna Swego nas prowadź.

    OdpowiedzUsuń