Z Maryją w herbieMatka Miłosierdzia


„Spośród wielu tytułów i nazw, jakie nadajemy Najświętszej Maryi Pannie, najmilej dla naszego ucha i serca brzmi wezwanie: Matka Miłosierdzia. […]
Najwyższy Pan ukształtował Jej macierzyńskie serce na wzór najmiłosierniejszego Serca Boskiego Zbawcy, a w Jej rękach niepokalanych złożył skarby zmiłowań swoich. Do Niej przeto uciekajmy się we wszystkich troskach swoich. Maryi powierzaj wszystko, co cię obchodzi, co trwoży, co boli. Matka Najświętsza nikim i niczym nie gardzi. Jako Matka najczulsza chce wniknąć w drobiazgi codziennego życia twego, by nim pokierować dla dobra twej duszy.
O tak. Matka Miłosierdzia pragnie szczęścia dusz naszych, dla których tyle cierpiała wraz z umiłowanym Synem swoim! Dlatego do biednych dusz, przeżywających chwile załamania i upadku, zniża się macierzyńska ręka Maryi, podnosi je, przywraca im upragniony pokój, dźwiga je na wyżyny życia Bożego. Miłosierdzie Maryi najpiękniej jaśnieje w nawróceniu grzeszników.
Miłosierdzie Maryi nie wyczerpuje się na ziemi. Swym przemożnym wpływem sięga do życia pozagrobowego, niosąc ratunek duszom czyśćcowym. Więźniowie czyśćca gorąco pragną wyzwolenia, tęsknią za oglądaniem oblicza Bożego, oczekują pomocy. Kto im w tych tęsknotach najwięcej współczuje, kto skróci przykre chwile oczekiwania i przyspieszy godzinę ochłody? Niezawodną ich nadzieją – Matka Miłosierdzia.
Ileż otuchy wlewasz do serca naszych ukochana Matko Miłosierdzia! Jednocześnie ukazujesz nam drogę wiodącą do skarbnicy miłosierdzia Bożego. Wprowadź nas na tę drogę uczuć i czynów miłosierdzia względem cierpiących braci: ubogich, chorych, nieszczęśliwych, a zwłaszcza dźwigających ciężar własnych grzechów tu na ziemi i oczekujących wyzwolenia z mąk czyśćcowych. Twój Różaniec św[ięty] niech stanie się dla nas szkołą miłosierdzia chrześcijańskiego i niezawodną drogą do zbawienia duszy. Z całym Kościołem św[iętym] wołamy do Ciebie: «One miłosierne oczy ku nam zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twego po tym wygnaniu nam ukaż».”
Sł. B. Bp P. Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 40(1949), s. 321-322

„Królowo Różańca, Matko Miłosierdzia, w Twoje dłonie składamy modlitwy i trudy nasze w posłudze miłości.”
Sł. B. Bp P. Gołębiowski
Maria spes nostra, s. 152

16 XI 2017 r.

11 komentarzy:

 1. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrac mam naszego domu prosze o pomoc i opiekę

  OdpowiedzUsuń
 3. Maryjo odsuń ode mnie tę gorycz życia codziennego, te złe myśli i spraw abym patrzyła z nadzieją w przyszłość i potrafiła się cieszyć życiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamuniu Kochana dziękuję za wszystkie otrzymane łaski, proszę Cię miej w opiece moją rodzinę, oddaję Ci chorych, cierpiących, samotnych, proszę o dobrą pracę, o Błogosławieństwo Boże, o Dary Ducha Świętego, porzucenie nałogów, o zdrowie dla duszy i ciała, o pomnożenie w nas wiary, nadziei i miłości,Do Syna Swego nas prowadź.

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko Boża proszę pomóż by mąż i dzieci powróciły do Ciebie wskaż im właściwą drogę by nie bladzili

  OdpowiedzUsuń
 6. Mateczko Ukochana proszę pomóż Kasi

  OdpowiedzUsuń
 7. Mateczko Ukochana uzdrow moje ciało i duszę dodaj siły

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę o modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące i dzieci nienarodzone

  OdpowiedzUsuń
 9. JEZU ufam Tobie i proszę Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 10. Matko Boża proszę nawróc mego męża i dzieci

  OdpowiedzUsuń
 11. Matuchno Kochana proszę Cię przywróć wiarę moich synów. Błagam Cię otwórz ich serca na miłość Twojego umiłowanego Syna Bożego.

  OdpowiedzUsuń