W oczekiwaniu na Świętość – 15 XIIMądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny
Fragment Ewangelii przeznaczony na dziś:
„Jezus powiedział do tłumów: Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili. Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: Zły duch go opętał. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny” (Mt 11,16-19).
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski uczy nas:
„Dla każdego z nas świat skończy się bezpowrotnie w chwili naszej śmierci. A wyrok ostatecznego sądu będzie zależał od stanu duszy w momencie naszego zgonu, na który co dzień i o każdej porze musimy być przygotowani. Bo skąd mamy pewność, że doczekamy adwentu w następnym roku, że obchodzić będziemy tegoroczne święta Bożego Narodzenia, że szczęśliwie obudzimy się ze snu po najbliższej nocy?”.
Pomódlmy się dziś w intencji ludzi zbuntowanych przeciwko Panu Bogu, by zobaczyli w Nim kochającego i czekającego na nich Ojca. Proś za nich (może za kogoś konkretnego) przez wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego:
Wszechmogący Boże, pomóż swemu ludowi z wielką czujnością oczekiwać przyjścia Twojego Syna, abyśmy wierni pouczeniom Zbawiciela, spieszyli na spotkanie z Nim ze światłem wiary i miłości. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
W oczekiwaniu na Świętość, wołaj do Matki Bożej, by uprosiła łaskę opamiętania ludziom zagniewanym na Pana Boga:
Witaj, niebios Królowo,
Witaj, Pani aniołów,
Witaj, Różdżko i Bramo;
Jasność zrodziłaś światu.
Ciesz się, Panno chwalebna,
Ponad wszystkie piękniejsza,
Witaj, o Najśliczniejsza;
Proś Chrystusa za nami.
Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!

3 komentarze:

  1. Proszę w intencji Pawła i całej jego rodziny a także za wszystkich bliskich, ktorzy jeszcze nie dostrzegli miłości Boga i Jego nieskończonego miłosierdzia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę o zdrowie dla Szymona i szczególną opiekę Mateńki oraz dla chorego Wojtka o ulgę w cierpieniu i wiarę dla niego i jego bliskich.

    OdpowiedzUsuń
  3. Proszę o nawrócenie mojego męża, Panie Boże spraw aby otworzył się na Twoje miłosierdzie i cieszył się życiem.

    OdpowiedzUsuń