W oczekiwaniu na Świętość – 18 XIIOtrząśnij się! Chrystus ma prawo do Twojego serca!
Fragment Ewangelii przeznaczony na dziś:
„Gdy Jezus przyszedł do świątyni i nauczał, przystąpili do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę? Jezus im odpowiedział: Ja też zadam wam jedno pytanie; jeśli odpowiecie Mi na nie, i Ja powiem wam, jakim prawem to czynię. Skąd pochodził chrzest Janowy: z nieba czy od ludzi? Oni zastanawiali się między sobą: Jeśli powiemy: z nieba, to nam zarzuci: Dlaczego więc nie uwierzyliście mu? A jeśli powiemy: od ludzi - boimy się tłumu, bo wszyscy uważają Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: Nie wiemy. On również im odpowiedział: Więc i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię” (Mt 21,23-27).
Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski uczy nas:
„W przeżywanym obecnie czasie adwentowym, otrząśnijmy dusze z wszelkiego zwątpienia. Z całą świadomością i siłą przekonania wierzmy, że Jezus Chrystus – to nasz Pan i Bóg, nasz Nauczyciel i Zbawca”.
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego, pomódlmy się dziś w intencji ludzi pogrążonych w rozpaczy:
Wszechmogący Boże, od dawna przygniata nas jarzmo grzechu, spraw, aby nas wyzwoliło upragnione nowe narodzenie Twojego Syna. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
W oczekiwaniu na Świętość, wołaj do Matki Bożej, by uprosiła łaskę chrześcijańskiej nadziei tym, którzy są pogrążeni w rozpaczy:
Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.
Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!

4 komentarze:

 1. Módlmy się w intencji Rodziców małego Adasia,który urodził się z zespołem Downa i wadą serduszka, niech Nowonarodzony doda Im sił w pokonywaniu wszelkich trudności a Adasia obdarzy łaską zdrowia. Bp Piotrze wstawiaj się za Nimi

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej nas w Swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 4. Mateńko i Ty Panie i Boże mój racz uzdrowić moją córkę z lęków, depresji i wmawiania sobie chorób. Niech nadchodzące święto da jej odrodzenie w Panu, a wszelkie dręczenia mocą Imienia Nowonarodzonego niech odejdą od niej na zawsze.

  OdpowiedzUsuń