Sobotni promień słońca


„Matka Bolesna przedziwnie pociąga serca ludzkie do zatapiania się w Jej cierpieniach i w goryczach Męki Chrystusa Pana. Pod Jej wpływem we wszystkich czasach wierni słudzy Boży skupiają się u stóp krzyża Chrystusowego. Umysłem zatapiają się w rozważaniu bolesnych tajemnic życia Jezusa i Maryi. Sercem żarliwie współczują Ich cierpieniom. Czynami codziennego życia stwierdzają szczerość swej miłości ku Niemu. I nas obejmuje ten odwieczny, miłościwy plan Boży. Nie inaczej zdobędziemy Królestwo Boże dla bliźnich, tylko przez zbliżenie się do Krzyża Chrystusowego za pośrednictwem Maryi. Dla każdego z nas jest miejsce przy sercu Matki Bolesnej obok Krzyża Chrystusowego w gronie dzieci i przyjaciół Bożych.”
Sł. B. bp Piotr Gołębiowski
Matko Boża Bolesna, w ten sobotni dzień Wielkiego Postu chcemy wypowiedzieć Ci nasze „Jestem”. Oznacza ono trwanie przy Tobie w trudnych momentach cierpienia Twojego Syna Jezusa Chrystusa. Rozumiemy, że wędrówka śladami Zbawiciela to realizacja Ewangelii. Jej wymagania niekiedy mogą być trudne, tak jak trudna była Droga Krzyżowa Chrystusa. Chcemy jednak je podjąć i żyć Ewangelią w codzienności. Dziś modlimy się w intencji naszych nieprzyjaciół; ludzi, którzy nas skrzywdzili, którym trudno jest przebaczyć, którzy budują wciąż między nami mury nienawiści… Wspomóż nas w tym Matko Bolesna!
Stała Matka Boleściwa 
obok krzyża ledwo żywa, 
gdy na krzyżu wisiał Syn. 

Matko, ponad wszystko świętsza, 
Rany Pana aż do wnętrza 
w serce me głęboko wpój. 

Cierpiącego tak niezmiernie 
Twego Syna ból i ciernie 
niechaj duch podziela mój. 

Spraw, niech leję łzy obficie 
i przez całe moje życie 
serce me z Cierpiącym wiąż. 

Pragnę stać pod krzyżem z Tobą, 
z Twoją łączyć się żałobą, 
w płaczu się rozpływać wciąż.

Maryjo, wraz z Twym wiernym Czcicielem, Sługą Bożym Biskupem Piotrem, wołamy do Ciebie:
W Twoje Przeczyste Ręce Niepokalana Bogarodzico Dziewico, Matko Kościoła, oddajemy nasze modlitwy i wysiłki wielkopostne. Uproś nam i Rodzinom naszym ducha wiary, miłości i ofiarnego zadośćuczynienia”.
Pomyślmy teraz o intencji, którą chcemy polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra, i módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)

24 lutego 2018 r.

8 komentarzy:

 1. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w Swojej opiece Kochany Panie Jezu ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. Mateczko Ukochana pomoz by mąż i dzieci się nawrócili wskaż im właściwa drogę

  OdpowiedzUsuń
 4. Mateczko proszę o zdrowie dla Kasi i bliskich.Bog zapłać

  OdpowiedzUsuń
 5. Jezu ufam Tobie i proszę uzdrow moje ciało i dusze

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące ,dzieci nienarodzone

  OdpowiedzUsuń
 7. Jezu proszę ulituj się nad nami grzesznymi

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana Mateczko czuwaj nad moja rodzina i bliskimi prowadź nad do swojego Syna

  OdpowiedzUsuń