Sobotni promień słońca„Czternastoletniej Bernadecie ukazała się Najświętsza Maryja Panna i dała zlecenia dotyczące całej ludzkości. […] To Niepokalana Dziewica, jako Uzdrowienie Chorych, śpieszy z pomocą swym udręczonym dzieciom i dla wielu z nich wyprasza cenny dar zdrowia. […] Pan Jezus, lecząc choroby ciała, chciał przez to pobudzić ludzi, nie tylko Mu współczesnych, ale wszystkich pokoleń, do troski o zdrowie i nadprzyrodzone życie duszy. Bo to najważniejsza dla każdego sprawa. Cudami w Lourdes kieruje to samo Prawo Boże. Niepokalana Dziewica stanęła pośród mieszkańców ziemi, dała im odczuć potęgę swego wstawiennictwa po to, aby owieczki Chrystusowe, a jej dzieci umiłowane «żywot wieczny miały i obficiej miały». Z macierzyńskiej troski Maryi o najwyższe szczęście ludzi zrodziło się Jej wstrząsające wołanie w grocie objawień: «Pokuty, pokuty, pokuty!». W tym wołaniu mieści się najgłębsza tajemnica Lourdes, pełna znaczenia w czasach, jakie obecnie przeżywamy. Różaniec święty i pokuta!…”
Sł. B. bp Piotr Gołębiowski
Jutro przypada 160. rocznica objawień w Lourdes. Tego dnia w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Już dziś modlimy się w intencji wszystkich chorych i cierpiących – tych, którzy są w szpitalach, jak też tych w swych domach. Prosimy o łaskę zdrowia dla nich, a jeśli inna okaże się wola Boża – o łaskę mężnego dźwigania krzyża choroby. W ich intencji pomódlmy się rozważając tajemnicę Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni:
- Ojcze nasz…
- 10 Zdrowaś Maryjo…
- Chwała Ojcu…
Wraz ze Sługą Bożym Biskupem Piotrem, wołamy:
„Dla siebie prośmy Jezusa za przyczyną Matki Najświętszej o wytrwanie w wierze i miłości do ostatniego tchu życia naszego.
Pomyślmy teraz o osobie chorej, którą chcemy polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra, i módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Zbawicielu i Odkupicielu wszystkich ludzi, zapewniałeś, że jeśli z wiarą i wytrwale będziemy się modlić, to Bóg spełni nasze prośby. Pomysłowi ewangeliczni bohaterowie przynieśli do Ciebie chorego człowieka. Wobec oblegających Cię tłumów zdjęli dach i spuścili go do środka. Ty widząc wiarę tego człowieka i jego przyjaciół, obdarzyłeś go łaską zdrowia duszy i ciała. Ty nie przestajesz dotykać swą łaską ludzi cierpiących, którzy są Ci tak bardzo bliscy. Ileż razy przychodziłeś więc z pomocą chorym, cierpiącym, starszym, zagubionym! Ty w dzieciństwie Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego obdarzyłeś go łaską uzdrowienia. On sam wzywał pomocy Twojej Matki, a jego najbliżsi prosili o Mszę świętą w intencji chorego i modlili się o łaskę zdrowia dla niego. Wiara także i tych ludzi zaowocowała uzdrowieniem.
Przynosimy dziś Tobie, Jezu, naszego chorego (naszą chorą) N. i przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra  prosimy obdarz go (ją) łaską zdrowia, by mógł (mogła) uwielbiać Twoje wielkie Miłosierdzie.
Sługo Boży Biskupie Piotrze, odwiedzający chorych, dodający im otuchy, ratujący im życie, uproś naszemu choremu (naszej chorej) N. łaskę zdrowia!
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom; postulator.radom@wp.pl).

10 lutego 2018 r.

4 komentarze:

 1. Mateczko Ukochana proszę pomóż mi Ty wiesz

  OdpowiedzUsuń
 2. Mateczko Ukochana dziękuję Ci za wszystko prowadź mnie i moją rodzinę oraz znajomych do Siebie

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko Bożego Milosierdzia uzdrow moja mame zeby choroba ją opuściła
  I wypros zdrowie u Boga dla calej mojej rodziny

  OdpowiedzUsuń
 4. Prośmy o zdrowie dla małego Adasia, który wkrótce będzie miał operację serduszka. Pomódlmy się również za Jego rodziców, aby Matka z Lourdes dodawała im sił w przezwyciężaniu trudności.

  OdpowiedzUsuń