Sobotni promień słońca


„W tajemnicę Chrystusowej miłości i ofiary najgłębiej wniknęła Jego Najświętsza Matka. […]
Maryja współczuje z cierpiącym Jezusem, jako najlepsza matka, miłująca swe dziecię, które jest zarazem Synem Bożym. Boleje nad złością ludzi, którzy dopuścili się strasznej zbrodni bogobójstwa. Cierpi na myśl o niewdzięczności tych, którzy w przyszłości zamkną swe dusze przed owocami Krwi Chrystusowej.”
Sł. B. bp Piotr Gołębiowski
Matko Boża Bolesna, w tę pierwszą sobotę Wielkiego Postu towarzyszymy Ci w drodze za krzyżem Chrystusa i stajemy obok Ciebie na Golgocie. Dziękujemy Ci za Twoją obecność na naszych drogach dźwigania krzyża. Prosimy Cię dzisiaj o łaskę owocnego wykorzystania przez nas tego wielkopostnego czasu. Wspomóż nas Matko Bolesna!
Stała Matka Boleściwa
obok krzyża ledwo żywa,
gdy na krzyżu wisiał Syn.

Duszę Jej, co łez nie mieści,
pełną smutku i boleści,
przeszedł miecz dla naszych win.

O, jak smutna i strapiona
Matka ta błogosławiona,
której Synem niebios Król!

Matko, coś miłości zdrojem,
spraw, niechaj czuję w sercu moim
ból Twój u Jezusa nóg.

Spraw, by serce me gorzało,
by radością życia całą
stał się dla mnie Chrystus Bóg.

Maryjo, wraz z Twym wiernym Czcicielem, Sługą Bożym Biskupem Piotrem, wołamy do Ciebie:
W Twoje macierzyńskie dłonie Najboleśniejsza Dziewico, Wielka Wynagrodzicielko nasza przed Obliczem Bożym składamy nasze wielkopostne modlitwy, wysiłki i postanowienia. Uproś nam łaskę odnowienia przymierza przyjaźni z Jezusem Chrystusem, Umiłowanym Twym Synem, naszym Panem i Zbawicielem”.
Pomyślmy teraz o intencji, którą chcemy polecić Bogu za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra, i módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy…
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl)

17 lutego 2018 r.

15 komentarzy:

 1. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w Swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w Swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w Swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 5. Maryjo proszę o twoje wstawiennictwo o łaskę pełnienia woli bożej w moim życiu oraz w życiu całej mojej rodziny i o dobrze przeżyty post.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najukochańsza Matko moja dziękuję z całego serca za otrzymane łaski za wstawiennictwo u Twojego Syna w sytuacjach bardzo trudnych,po ludzku niemożliwych do rozwiązania/nawet wczoraj/dziękuję,dziękuję,dziękuję.Miej w opiece nas, rodziny moich dzieci i upraszaj dalsze łaski
  w intencjach Panu wiadomych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja prosze pokornie o uzdrowienie ze wszystkich chorob mnie I moja rodzine I ze wszystkich uzalerznien Bogu wiadomych prosze I zblirzenie sie mojej rodziny do Boga z ufnoscia I pokorze w tym poscie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Prosze Maryjo o uzdrowienie mnie I mojej rodziny ze wszystkich chorob Bogu wiadomych ,I przezycie postu w modlitwie I spokoju .

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo prosze Boga o wysuchanie mojej prosby o ktora go prosze i lezy mi na sercu.Moj Dobry Boze zmiluj sie nademna

  OdpowiedzUsuń
 10. Mateczko Ukochana proszę pomóż mi Ty wiesz

  OdpowiedzUsuń
 11. Matko Boża proszę pomóż by mąż i dzieci powróciły do Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 12. Matko Boża uzdrow moje ciało i duszę dodaj siły by iść dalej

  OdpowiedzUsuń
 13. Mateczko Ukochana proszę uzdrow Kasię i bliskich. Bóg zapłać

  OdpowiedzUsuń
 14. Proszę o modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące i dzieci nienarodzone

  OdpowiedzUsuń
 15. Kochana Matko Boża proszę Cię o łaskę zdrowia dla naszej rodziny. Szczególnie dla córeczek żeby te wirusy już odpuściły i żeby dziewczynki były zdrowe. Proszę o opatrzność łaskę i Błogosławieństwo dla całej naszej rodziny. Dziękuję za wszelkie dobro. Proszę też o natchnienie Ducha Świętego w intencji Bogu wiadomej

  OdpowiedzUsuń