Księga wdzięcznością pisana


 

Biskup Piotr Gołębiowski tak żył i jak też tak chcęKontynuujemy publikację wybranych wpisów osób nawiedzających grób Sługi Bożego bp. Piotra (opublikowane dotychczas wpisy znajdziesz TUTAJ).

Prośba do Pana, przez wstawiennictwo Jego Sługi Ks. Bp. Piotra Gołębiowskiego o łaski w budowie nowej świątyni w Staszowie, jako wotum wdzięczności za uratowanie życia Papieża Polaka Jana Pawła II.

Ks. Henryk Kozakiewicz

Dzień pogrzebu Ks. prof. Koceniaka
21 VII 1984 r.


*          *          *

W dniu 25 lipca 1984 r. byłem u grobu Ks. Biskupa Piotra Gołębiowskiego, prosząc Matkę Najświętszą o wstawiennictwo, by Bóg nasz Najświętszy jak najrychlej umieścił naszego nieodżałowanego Pasterza w poczet Świętych.

[N.N.] z Radomia
 
*          *          *
 
Modlimy się o beatyfikację biskupa P[iotra] Gołębiowskiego. […]

[podpisy nieczytelne]
[29 VII 1984 r.]

*          *          *

Zwracam się z prośbą za pośrednictwem śp. ks. b[isku]p[ów], a szczególnie ks. bp. P[iotra] Gołębiowskiego przez Niepokalaną naszą Matkę, którą On także szczególnie czcił, Nią żył i za Jej przyczyną wstawiał się w obronie spraw Jej Syna – o pomoc  dalszym pielgrzymowaniu, aby jedynie co czynię było dla dobra i sprawy Ojca, bo ks. bp P[iotr] Gołębiowski tak żył i jak też tak chcę.

Socjolog Medyczny
[N.N.]
Kraków, 5 VIII 1984 r.

*          *          *

Z pamięcią modlitwy śp. Biskupa Piotra.

[N.N.] USA

Pielgrzymując duchowo do grobu Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego, pomódlmy się o jego rychłą beatyfikację:

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!


Zapraszamy na dzisiejszą „Majówkę ze Sługą Bożym”!
Dziś pielgrzymujemy
do Matki Bożej Łaskawej w Katedrze Kieleckiej!
Kliknij TUTAJ.

Zapraszamy też do komentarza Sługi Bożego bp. Piotra
do wczorajszej Ewangelii.
Kliknij TUTAJ.

3 komentarze:

  1. O uzdrowienie mnie z guza złośliwego i dobrze dobraną chemię Panie Jezu proszę Ciebie Ty się tym wszystkim zajmij Amen Bóg zapłać

    OdpowiedzUsuń
  2. Panie Jezu proszę Ciebie o uzdrowienie mnie z guza złośliwego i dobrze dobraną chemię Panie Jezu proszę Ciebie Ty się tym wszystkim zajmij Amen Bóg zapłać

    OdpowiedzUsuń
  3. Bogu niech beda dzieki za wszelkie dotychczas otrzymane laski, no i bardzo prosze w intencji: Panu Bogu wiadomej. Amen

    OdpowiedzUsuń