„Majówka ze Sługą Bożym” – 20 maja


Oblubienica Ducha Świętego Pocieszyciela


- Bęczkowice


Sługa Boży Biskup Piotr uczył:
Najświętsza Maryja miała żywe odczucie darów niebiańskich, którymi szczodrze obsypała Ją ręka Ojca Wszechmocnego. […] Wobec Pana Boga czuła się jak dziecko przy Sercu miłującego i ukochanego Ojca. Przyjaźń Maryi z Panem Bogiem – Miłością Nieskończoną – nie doznała ani na chwilę żadnego uszczerbku. Maryja zawsze – łaski pełna, błogosławiona między niewiastami i wszystkimi ludźmi, umiłowana Córa Boża, żywa świątynia i wybrana Oblubienica Ducha Świętego” („Kółko Różańcowe” 42(1951), s. 2).
Jak wielką łaską są Dary Wieczernika! Apostołowie czuwali wraz z Maryją oczekując na spełnienie się obietnicy Chrystusa. W Wieczerniku Kościoła także i my staliśmy się uczestnikami tego czuwania i Obdarowania. Duch Święty obdarza nas hojnie swymi Darami: mądrości i rozumu, rady i męstwa, umiejętności i pobożności, jak też darem bojaźni Bożej. Po radosnym dniu Pięćdziesiątnicy przyjdzie opuścić gościnny Wieczernik. Zadanie to stanie się potrzebą serca, by – w Mocy Ducha Pocieszyciela – iść i być świadkiem Boga rozkochanego w każdym człowieku. Przewodniczką na drogach świadczenia o miłości Boga jest Maryja – Oblubienica Ducha Pocieszyciela. W tym radosnym dniu, obdarzeni darami Ducha Świętego wołajmy do Maryi, zawsze wsłuchanej w głos Ducha Świętego:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.

Matko Kościoła,                              módl się za nami.
Panno wierna,
Przybytku Ducha Świętego,
Różo duchowna,
Królowo Apostołów,
Powtarzaj dziś często słowa modlitwy Sługi Bożego Biskupa Piotra:

Maryjo, Przeczysta i najwierniejsza Oblubienico Ducha Świętego,
wypraszaj nam obfite światła, moce i błogosławieństwo Boże”.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:

- W intencji misjonarzy głoszących Chrystusa w dalekich krajach.
- O dary Ducha Świętego dla diakonów diecezji radomskiej, którzy dziś rozpoczynają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi.
- Kochana Mamusiu, brakuje już sił. Proszę o pomoc w wyjściu z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mamusiu, nie pozwól zabrać nam naszego domu, miej moją rodzinę w swojej opiece. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- O łaskę wiary, nawrócenie dla Marioli, dary Ducha Świętego.
- Kochana Matko Boża, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski proszę Cię miej w swojej opiece całą moją rodzinę prosząc o zdrowie duszy i ciała, o owoce i dary Ducha Świętego, o dobrą pracę, pomoc materialną, o porzucenie nałogów uzależnień i zniewoleń, o uzdrowienie Karoliny, Kasi, za nasze małżeństwa, rodzeństwo, rodziców, o pomnożenie w nas wiary nadziei i miłości. Duchu Święty, przyjdź przez Serce Maryi.
- Maryjo, proszę, wspieraj mnie, bo często tracę nadzieję i wiarę w obliczu mojego życiowego krzyża. Odsuń ode mnie złe myśli, otwórz moje serce na Boga i wskaż mi drogę do Niego. Proszę, przepraszam i dziękuję…
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, uproś mi łaskę uwolnienia z grzechu nieczystości.
- O zdrowie, zgodę i Boże błogosławieństwo w intencji Tobie wiadomej...
- Matko Przenajświętsza, proszę, oddawaj nas i nasze troski Sercu Jezusa. Przyjdź, Duchu Święty, i obdarz nas wszystkich swoimi darami.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.

Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Zapraszamy do odczytania dzisiejszej Ewangelii
ze Sługą Bożym bp. Piotrem Gołębiowskim.
Wystarczy, że klikniesz TUTAJ.

„Nie wątpię, że Ojcze Diecezji, cieszysz się chwałą nieba…
Przeczytaj, co pisali nawiedzający grób Sługi Bożego Biskupa Piotra.
Zajrzyj TUTAJ.


5 komentarzy:

 1. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 4. O wiarę i nawrócenie moich dzieci ...Jezu Ty się tym zajmij ❤

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę o dary Ducha Świętego. O światło i odwagę pójścia za jego natchnieniami. O przemianę mojej rodziny. Duchu Święty tchnij i działaj jak tylko chcesz. Biskupie Piotrze wtawiaj się za nami. Maryjo mudl się za nami. Jezu ufam Tobie.
  Basia

  OdpowiedzUsuń