„Majówka ze Sługą Bożym” – 21 maja


Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła


- Watykan


Sługa Boży Biskup Piotr uczył:
Matkę Syna Bożego, Odkupiciela świata, żywo obchodzi to wszystko, co łączy się z Jezusem Chrystusem. A cóż bliższego Panu Jezusowi od Kościoła świętego, który założył, Krwią swą oczyścił, który stał się Jego tajemniczym Ciałem? Opieka, jaką Maryja darzyła Jezusa Chrystusa w ciągu trzydziestu trzech lat Jego życia na ziemi, teraz rozciąga się na dzieło Jego, na Kościół święty, w którym Pan Jezus przedłuża swe życie: modli się, naucza, ponawia swą Ofiarę, odpuszcza grzechy, uświęca dusze za pośrednictwem swych sług i zastępców – kapłanów. Matka Najświętsza bierze udział w każdym przeżyciu Kościoła Chrystusowego. Jeśli duchem przestąpimy progi Kościoła triumfującego, spotkamy tam rzeszę wybrańców Bożych, uwielbiających Najwyższego Pana i Najświętszą Matkę, Królową wszystkich Świętych, której opiece zawdzięczają swe wyniesienie i szczęście bez miary. Jeśli przeniesiemy się do Kościoła cierpiącego, przekonamy się, że święte dusze czyśćcowe, wypłacając się sprawiedliwości Bożej aż do ostatniego pieniążka, całą nadzieję pokładają w opiece Maryi. Jeśli ogarniemy myślą dzieje Kościoła walczącego na ziemi znowu spotkamy się z dowodami troskliwej opieki Maryi. Wśród burz dziejowych, wstrząsających łodzią Kościoła, najwyżsi jego sternicy – Papieże uciekają się o pomoc Maryi. I nie doznają zawodu. Przeciwne wiatry uciszają się, wzburzone fale opadają, złowrogie chmury znikają. Kościół Chrystusowy zwycięża złe moce i z powagą pełni nadziemskie posłannictwo” („Kółko Różańcowe” 39(1948), s. 299).
Maryja – z woli Chrystusa – na wzgórzu Golgoty przyjęła rodzący się Kościół pod swoją matczyną opiekę. Później trwała z młodym Kościołem na modlitwie w Wieczerniku, oczekując na Dary Ducha Świętego. Jej matczyna obecność w Wieczerniku była potrzebna Apostołom. Jej matczyna opieka jest dziś potrzebna nam wszystkim, którzy odnajdujemy siebie w osobie umiłowanego Ucznia. Wpatrując się w postać Maryi – Matki Kościoła prośmy dziś w intencji wszystkich ochrzczonych, w intencji wszystkich Jej dzieci i wołajmy do Niej:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.

Matko Kościoła,                              módl się za nami.
Panno łaskawa,
Przybytku Ducha Świętego,
Wieżo Dawidowa,
Królowo Apostołów,
Powtarzaj dziś często słowa modlitwy Sługi Bożego Biskupa Piotra:

Matko Kościoła, najściślej zjednoczona z Jezusem Chrystusem
w Jego cierpieniach i w niebiańskiej chwale,
prowadź nas swym promiennym przykładem w pielgrzymce wiary”.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- Proszę o dary Ducha Świętego. O światło i odwagę pójścia za Jego natchnieniami. O przemianę mojej rodziny. Duchu Święty, tchnij i działaj, jak tylko chcesz. Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami. Maryjo, módl się za nami. Jezu, ufam Tobie. Basia.
- Kochana Mamusiu, nie pozwól zabrać nam naszego domu, miej moją rodzinę w swojej opiece. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mamusiu, brakuje już sił, proszę o pomoc w wyjściu z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- O wiarę i nawrócenie moich dzieciJezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mateczko, proszę, nawrócić mego męża i dzieci, by wrócili do Ciebie.
- Matko Boża, proszę, pomóż nam. Ty wiesz.
- Mateczko Ukochana, dziękuję Tobie za wszystko i proszę prowadź mnie i moją rodzinę oraz znajomych do Boga.
 - Mateczko Boża, proszę, pomóż Agnieszce odzyskać pieniądze, które pożyczyła.
- Mateczko, weź pod swą opiekę dusze w czyśćcu cierpiące i dzieci nienarodzone.
- Mateczko Boża, proszę, wstaw się u Syna Bożego Jezusa Chrystusa za nami grzesznymi.
- Matko Boża, proszę, uzdrów moje ciało i duszę. Dodaj siły, by iść dalej.
- Mateczko, proszę o zdrowie dla Kasi i bliskich oraz wszystkich chorych, ulżyj im w cierpieniu.
- Mateczko Ukochana, kocham Ciebie. Prowadź mnie, uchroń od wszelkiego zła.
- Pod Twą opiekę, Mateczko, oddaję moją rodzinę, bliskich, znajomych.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

Przed laty biskupi polscy 
podpisali ważny „Memoriał” do Pawła VI.
Wśród podpisujących go był Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski.
Przeczytaj o staraniach, które zaowocowały ogłoszeniem
Maryi Matką Kościoła!
Przeczytaj TUTAJ.

Dziś święto Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt.
Zapraszamy do odczytania wczorajszej Ewangelii
ze Sługą Bożym bp. Piotrem Gołębiowskim.
Wystarczy, że klikniesz TUTAJ.

13 komentarzy:

 1. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. MATKO BOZA BLAGAM CIE O RATUNEK DLA MEGO SYNA MATEUSZA I CORKI KAROLINY---NIECH ZA TWOIM WSTAWIENNICTWEM DOSTAPIA LASKI NAWROCENIA -UWOLNIENIA I UZDROWIENIA I LASKE DOBREJ PRACY I ZDROWIA I RODZINY--MARYJO RATUJ DZIECI SWOJE

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamuniu Kochana dziękuję za wszystkie otrzymane łaski i błogosławieństwa, proszę Cię miej w swojej opiece całą moją rodzinę, proszę o zdrowie dla duszy i ciała, o owoce i dary Ducha Świętego,o pomnożenie w nas wiary nadziei i miłości, o porzucenie nałogów, uzależnień, o dobra pracę, pomoc materialną, o uzdrowienie Karoli, Kasi, za wszystkie mamy zmarłe i żyjące, za mamy chrzestne, Mamuniu weź nas pod swoją opiekę i do syna swego nas prowadź. Twojej opiece Mamuniu oddaje rodzeństwo, rodziców, chrzestnych, znajomych , bliskich, wszystkich którzy się modlą za nas, za moją wspólnotę, wszystkich tych których stawia nam Bóg na drodze.

  OdpowiedzUsuń
 5. we wszystkich intencjach mojego serca.dziekuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Matko, bardzo mi jest ciężko, moje małżeństwo przechodzi poważny kryzys, brakuje czasem sił i chęci na uratowanie go. Maryjo Ty wierz najlepiej co dla mnie najlepsze, proszę prowadź mnie do Swojego Syna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mateńko Ukochana, dziękuję że zawsze jesteś z nami! Dziękuję za uratowanie mojego serca. Proszę, prowadź i błogosław mojego męża, dzieci, rodziców i całą rodzinę. Wzmacniaj naszą wiarę, nadzieję i miłość. Proszę za wszystkimi, którym kiedykolwiek obiecałam modlitwę i moimi podopiecznymi w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana Mamusiu, dziękuję za powrót do zdrowia mojego syna, za wszystkich dobrych ludzi, którzy stają na jego drodze. Prowadź go i wspieraj, by był świętym kapłanem. Proszę o błogosławieństwo dla wszystkich kapłanów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamusiu, błogosław młodzieży, zwłaszcza tym, którzy wkrótce otrzymają sakrament bierzmowania – naszemu synowi. Duchu Święty, obdarz ich swoimi darami. Przemieniaj młode serca i zbliżaj do Boga.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mateńko, proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego żłobka dla małej Patrysi, tak oczekiwanej. Obdarzaj ufnością i wiarą jej rodziców. Ucz ich odczytywać znaki Boże i zgadzać się z wolą Bożą.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mateńko Kochana, proszę o błogosławieństwo, nadzieję i wsparcie dla Eli w jej trudnej sytuacji zdrowotnej oraz o dobrych lekarzy i światło Ducha Świętego dla nich, żeby pomogli jej, jak należy. Błogosław całej rodzinie i ożywiaj ich wiarę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kochana Mateńko, proszę o błogosławieństwo dla Marty, jej przyszłej pracy i dla wszystkiego, co wydaje się teraz bardzo trudne. Wspieraj ją, dodawaj sił i ucz mnie, jak mogę jej pomagać. Dziękuję za lepsze relacje i wysłuchane modlitwy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mateńko, proszę o pomoc dla Marty, która nie może znaleźć stałej pracy, ma bardzo dobre serce i wspaniale wypełnia swoje obowiązki nauczyciela. Daj jej ufność, wiarę i wsparcie w każdej chwili. Błogosław jej rodzinę.

  OdpowiedzUsuń