„Majówka ze Sługą Bożym” – 8 maja

www.parafia-swider.pl

Matka Boża Różańcowa


- Pompeje
Sługa Boży Biskup Piotr uczył:
„Opatrzność Boża, która z łagodnością i mocą kieruje biegiem wszystkich wydarzeń, okazała w Różańcu świętym wielką siłę obronną i zdobywczą zarazem. A Najświętsza Panna dała się poznać światu jako ubłagana modlitwą różańcową, potężna Pogromicielka nieprzyjaciół Kościoła świętego. W dziejach chrześcijaństwa zajaśniał majestat Królowej Różańca świętego. I obecnie Kościół katolicki przeżywa okres ciężkich zmagań. Bezbożnictwo atakuje fundamenty wiary świętej. […] Katolicy małej wiary przechodzą do obozu wroga, a przynajmniej tchórzliwie ukrywają swoje przekonania religijne i stygną dla najświętszej sprawy. Rodzina przechodzi ostry kryzys moralny. Szczególniej uderza brak odwagi w budowaniu życia na zasadach chrześcijańskich. Na usta myślącego człowieka cisną się pytania: jakie oblicze duchowe zdobędzie ludzkość w najbliższej przyszłości? Jaką będzie nasza Polska: katolicką czy bezbożną? Rozumiemy, że potrzeba dziś zdecydowanego zwycięstwa Królestwa Bożego na ziemi, zwycięstwa w duszach, rodzinach i narodach. Dalecy jesteśmy od zwątpienia, bo triumf sprawy zapowiada sama Matka Najświętsza i wskazuje na skuteczny oręż w bojach za Chrystusa. […] Różaniec ma stać się szkołą duchowego odrodzenia ludzkości, a przez to znakiem zwycięstwa sprawy Bożej i zwiastunem pokoju na ziemi. Najświętsza Maryja Panna pragnie znowu ujawnić w dziejach świata piękno i moc Królowej Różańca świętego („Kółko Różańcowe 38(1947), s. 193-194).
Wielokrotnie Matka Boża wskazywała na Różaniec jako ratunek i znak zwycięstwa. Oddając cześć Maryi, przyjmijmy na nowo Jej wezwanie i zaproszenie do tej modlitwy, a teraz wpatrując się w Jej wizerunek z Sanktuarium w Pompejach, z wdzięcznością pozdrawiajmy Matkę Boga i ludzi:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.
Matko Zbawiciela,                           módl się za nami.
Panno roztropna,
Różo duchowna,
Ucieczko grzesznych,
Królowo różańca świętego,
Powtarzaj dziś często słowa modlitwy Sługi Bożego Biskupa Piotra:

„Maryjo, umiłowana Matko nasza, Królowo Różańca świętego,
wspomagaj nas”.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- O wieczne szczęście dla zmarłego w sobotę śp. Ks. Kan. Tadeusza Skrzypczaka, proboszcza parafii pw. św. Józefa w Skarżysku-Kamiennej.
- Dziękuję za otrzymane łaski i proszę o dar życia w zgodzie z moją rodziną, o dar wybaczenia mi zadanych krzywd.
- O uzdrowienie mnie z guza złośliwego i dobrze dobraną chemię. Panie Jezu, proszę Ciebie, Ty się tym wszystkim zajmij. Amen.
- Kochana Mamusiu, nie pozwól zabrać nam naszego domu. Miej moją rodzinę w swojej opiece. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mamusiu, brakuje już sił, proszę o pomoc w wyjściu z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Matko Boża ŁaskawaMateńko, ratuj, bo mi sił brakuje!!! Jezu, ufam Tobie!!!
- Matko Najmilsza, proszę, pomóż mi w wyjściu z uzależnienia i w pokonaniu depresji.
- Matko Boża, ratuj moje kapłaństwo.
- W piątek, tj. 11 maja, odbędzie się ważna rozprawa w sądzie. Mateńko, nie pozwól, by zło zwyciężyło. Proszę o światło Ducha Świętego. Jezu, prowadź.
- Obecnie jestem podczas odmawiania nowenny pompejańskiej. Proszę o modlitwę do Maryi za mojego synka Krystiana, żeby zdał maturę i dostał się na studia.
- Proszę o modlitwę w intencji małżeństwa mojej córki i zięcia. Maryjo, pomóż pokonać wszystkie trudności, uzależnienia. Niech Bóg ma ich w swojej opiece.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

Biskup Piotr Gołębiowski tak żył i jak też tak chcę…”.
Zobacz też kilka kolejnych wpisów pozostawionych
przez nawiedzających grób Sługi Bożego.
Kliknij TUTAJ.

6 komentarzy:

 1. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w Swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana Mamo, wyjednaj nam łaskę pokoju na świecie, w rodzinach, w naszych sercach, abyśmy szli za natchnieniem Ducha Świętego i drogą Twojego Syna, Pana Jezusa. Dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana Matko Moja prosze o laske wiary dla moich dzieci. Prosze o zdanie matury dla mojej corki i znalaezienie pracy dla mojego syna. blogoslaw mojemu malzenstwu i odarz nas zdrowiem. Dziekuje za Twoja Milosc i otrzymane laski

  OdpowiedzUsuń
 5. W intencji wiadomej Tobie 😇🙏

  OdpowiedzUsuń
 6. Módlmy się za Majkę, która 13.05 przyjmie po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca. Nasza Matko chroń ją i bądź zawsze blisko.

  OdpowiedzUsuń