„Majówka ze Sługą Bożym” – 9 maja

www.niedziela.pl

Matka Pięknej Miłości - SkrzyńskoSługa Boży Biskup Piotr uczył:
Kościół święty […] stosuje do Maryi zaszczytny tytuł Matki Pięknej Miłości. Nie tylko dlatego, że Maryja góruje miłością nad ludźmi i aniołami, ale ponadto dlatego, że Matka Najświętsza, na wskroś przeniknięta Miłością Bożą rodzi ją w duszach ludzkich, które zbliżają się do Niepokalanej Dziewicy – Matki Syna Bożego. Jakże szlachetny i silny wpływ wywiera Maryja potęgą Miłości Bożej na swego Przeczystego Oblubieńca, św. Józefa, na czułą duszę św. Jana Ewangelisty, na innych Apostołów oraz na pierwszych Wyznawców Chrystusowych, którzy mieli szczęście oglądać słodkie oblicze Maryi, słyszeć Jej głos, wchłaniać Chrystusową woń Jej cnót. Życiorysy Świętych Pańskich wyraźnie pouczają, że duchowe obcowanie z Maryją kształtuje w sercu to, co największe w człowieku: Miłość Bożą. […] I tobie Maryja okaże się Matką Pięknej Miłości […]. Ale proś o to Maryję gorąco dla siebie i dla bliźnich w modlitwie różańcowej. Szepcząc słowa pozdrowienia anielskiego, zatapiając się w rozważaniu tajemnic różańcowych, odczujesz w swym sercu iskrę Miłości Bożej. Iskra ta nie zgaśnie w tobie, bo Maryja ją podtrzyma i przemieni w płomień, który swym żarem ogrzeje twą duszę i udzieli się drugim. Siłą Miłości Bożej podbijać będziesz Chrystusowi Panu serca tych, którzy żyją z dala od Niego. Przy boku Maryi staniesz się apostołem Miłości!” („Kółko Różańcowe” 40(1949), s. 70-71).
Pragniemy bliskości Matki Pięknej Miłości! Ona uczy nas kochać Boga i ludzi. Ona kocha każdego z nas. Niech wdzięczność za Bożą Miłość zagości z mocą w naszych sercach, a wpatrując się w łagodne oblicze Matki Pięknej Miłości módlmy się do Niej:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.

Matko najczystsza,              módl się za nami.
Przybytku chwalebny,
Domie złoty,
Królowo Aniołów,
Królowo Dziewic,
Powtarzaj dziś często słowa modlitwy Sługi Bożego Biskupa Piotra:

Wszystkie nasze myśli i pragnienia
składamy w Twoje macierzyńskie ręce, Maryjo”.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się dziś wspólnie w następujących intencjach:
- O wieczne szczęście dla zmarłego w sobotę śp. Ks. Kan. Tadeusza Skrzypczaka, proboszcza parafii pw. św. Józefa w Skarżysku-Kamiennej.
- Najukochańsza Matko, Maryjo, proszę Cię o łaskę spowiedzi dla męża przed bierzmowaniem córki, o jego nawrócenie i powrót do domu i dzieci. Nie mam już sił do ratowania małżeństwa, dlatego proszę Cię, Maryjo, wstawiaj się za nami, chroń i odnów naszą miłość małżeńską.
- Kochana Mamusiu, opiekuj sie moją rodziną, weź pod swoją opiekę moje wnuki, moje dzieci i prawnuki. Jezu, ufam Tobie.
- Kochana Mateczko, dziękuję Tobie za wszystko i proszę: otocz swoją opieką moją rodzinę i bliskich.
- Proszę o modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące i dzieci nienarodzone.
- Kochana Mateczko, proszę o nawrócenie mego męża i dzieci.
- Matko Boża, proszę o zdrowie dla Kasi i bliskich.
- Mateczko, ulituj się nad nami grzesznymi.
- Kochana Mamusiu, nie pozwól zabrać nam naszego domu, miej moją rodzinę w swojej opiece. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mamusiu, brakuje już sił. Proszę o pomoc w wyjściu z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Kochana Mamo, wyjednaj nam łaskę pokoju na świecie, w rodzinach, w naszych sercach, abyśmy szli za natchnieniem Ducha Świętego i drogą Twojego Syna, Pana Jezusa. Dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski.
- Kochana Matko moja, proszę o łaskę wiary dla moich dzieci. Proszę o zdanie matury dla mojej córki i znalezienie pracy dla mojego syna. Błogosław mojemu małżeństwu i obdarz nas zdrowiem. Dziękuje za Twoją Miłość i otrzymane łaski.
- W intencji wiadomej Tobie.
- Bogu niech będą dzięki za wszelkie dotychczas otrzymane laski, no i bardzo proszę w intencji Panu Bogu wiadomej. Amen.
Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...
(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

3 komentarze:

  1. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w Swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

    OdpowiedzUsuń
  2. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

    OdpowiedzUsuń
  3. Kochana Mateczko miej w opiece moja rodzine. Proszę o pomoc w uzdrowieniu relacji i nawrócenie dla bliskiej osoby.Prosze żeby zła osoba która namieszala w życiu opamietala się i przestała działać na szkodę naszej przyjaźni. Matko Pieknej Milosci Tobie ufam i blagam o pomoc.

    OdpowiedzUsuń