Nowenna za przyczyną Sługi Bożego - 4


Dzień IV


Pasterz dobry


Słowo Boże: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; <najemnik ucieka>, dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca” (J 10,11-15).

Sługa Boży Biskup Piotr uczył: „Chce Jezus, Dobry Pasterz, pozostawać we wszystkich pokoleniach ludzkich w Kościele, chce zbawiać i uświęcać dusze przez swych zastępców – kapłanów”.

W tej nowennie błagam Cię, Boże miłosierny, szczególnie o łaskę.... Amen.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się również w następujących intencjach:
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, uproś Kasi szczęśliwą operację i całkowity powrót do zdrowia.
- Niepokalane Serce Maryi, proszę o wszelkie błogosławieństwa dla p. Marianny, ratowników, lekarzy i wszystkich którzy wspierali mnie i pomagali w ratowaniu mojego serca. Dziękuję im za szybką interwencję. Najświętsze Serce Pana Jezusa, w Tobie złożyłam moje serce. Ty, Panie, się nim zająłeś. Chcę teraz wypełniać Twoją wolę i spełniać zadanie jakie mi powierzasz, dając kolejne lata życia. Prowadź mnie przez Maryję. Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami.
- Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami. Kochana Mamusiu, brakuje już sił. Proszę o pomoc w wyjściu z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami. Kochana Mamusiu, nie pozwól zabrać nam naszego domu, miej moją rodzinę w swojej opiece. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Proszę o uzdrowienie, o rozwiązanie trudnych spraw życiowych i w intencji Tobie wiadomej.
- O wstawiennictwo w moim problemie, proszę o jego rozwiązanie, abym wreszcie mogła żyć w spokoju i pewności, że wszystko jest takie, jak powinno być. Proszę o wzmocnienie mojej wiary i siły przebaczania.
- Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia.
- Sługo Boży Bp. Piotrze, wstawiaj się za nami u Boga… Aga.
- W naszych własnych intencjach…

Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!

Tajemnica Różańca świętego: Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dziękujemy Ci, Boże, za pasterską miłość Sługi Bożego Biskupa Piotra.
Dziękujemy Ci, Boże, za jego gorliwą troskę o zbawienie wszystkich ludzi.
Dziękujemy Ci, Boże, za jego promieniowanie ojcostwem i naśladowanie Dobrego Pasterza.

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

9 komentarzy:

 1. Biskupie Piotrze wstawiaj się za nami Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. O wstawiennictwo w moim problemie, proszę o jego rozwiązanie, abym wreszcie mogła żyć w spokoju i pewności, że wszystko jest takie, jak powinno być. Proszę o wzmocnienie mojej wiary i siły przebaczania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłosierny Boże Abba Ojcze proszę Cię o opatrzność Bożą o łaskę Bożą dla całej mojej rodziny, o dobrą prace pomoc materialną, o owoce dary i charyzmaty Ducha Świętego dla całej mojej rodziny, proszę o pomnożenie w nas wiary nadziei i miłości, za rodziców, rodzeństwo wraz z rodzinami, chrzestnych i chrześniaków, o jedność zgodę, o uzdrowienie relacji, o uwolnienie nas z nałogów i uzależnień, o uzdrowienie Karoliny, za małżeństwa, dzieci i młodzież.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sługo Boży Bp. Piotrze, wstawiaj się za nami u Boga… Aga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sługo Boży Bp. Piotrze, wstawiaj się za nami u Boga… Aga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę o Mateńko o opiekę nad nami w czasie wycieczki szkolnej. Powierzam Ci wszystkie dzieci i nasze kroki. Dziękuję, że zawsze Jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 9. Biskupie Piotrze wstawiaj się za nami Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń