Nowenna za przyczyną Sługi Bożego - 5


Dzień V


Apostoł jedności


Słowo Boże: „Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami” (J 15,5-8).

Sługa Boży Biskup Piotr uczył: „Święty Kościół Chrystusowy na Piotrze zbudowany, oto przybytek Pana Boga z ludźmi, oto pomost, dzięki któremu łatwo uniknąć możemy topieli w odmęcie fal błędu i zepsucia, a zdążać bezpiecznie do wiekuistej Prawdy i najwyższego Dobra, do jedynego naszego szczęścia, Boga. Mamy w Kościele świętym wszystko, co potrzebne do uświęcenia i uszczęśliwienia naszego”.

W tej nowennie błagam Cię, Boże miłosierny, szczególnie o łaskę.... Amen.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się również w następujących intencjach:
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wyproś Kasi łaskę upragnionego zdrowia.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami. Kochana Mamusiu brakuje już sił, proszę o pomoc w wyjściu z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- O wstawiennictwo w moim problemie, proszę o jego rozwiązanie, abym wreszcie mogła żyć w spokoju i pewności, że wszystko jest takie, jak powinno być. Proszę o wzmocnienie mojej wiary i siły przebaczania.
- Miłosierny Boże, Abba Ojcze, proszę Cię o opiekę Twej Opatrzności, o łaskę Bożą dla całej mojej rodziny, o dobrą pracę, pomoc materialną, o owoce dary i charyzmaty Ducha Świętego dla całej mojej rodziny, proszę o pomnożenie w nas wiary nadziei i miłości, za rodziców, rodzeństwo wraz z rodzinami, chrzestnych i chrześniaków, o jedność zgodę, o uzdrowienie relacji, o uwolnienie nas z nałogów i uzależnień, o uzdrowienie Karoliny, za małżeństwa, dzieci i młodzież.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami u Boga… Aga.
- Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia.
- Proszę, o Mateńko, o opiekę nad nami w czasie wycieczki szkolnej. Powierzam Ci wszystkie dzieci i nasze kroki. Dziękuję, że zawsze jesteś.
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami. Kochana Mamusiu. nie pozwól zabrać nam naszego domu, miej moją rodzinę w swojej opiece. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!

Tajemnica Różańca świętego: Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa.

Dziękujemy Ci, Boże, za miłość Sługi Bożego Biskupa Piotra do Kościoła.
Dziękujemy Ci, Boże, za jego modlitwy, ofiary i cierpienia w służbie jedności Kościoła.
Dziękujemy Ci, Boże, za to, że dla sprawy jedności Kościoła był gotów oddać swoje życie.

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.16 komentarzy:

 1. Biskupie Piotrze wstawiaj się za nami Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 2. Biskupie Piotrze wstawiaj się za nami Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. O wstawiennictwo w moim problemie, proszę o jego rozwiązanie, abym wreszcie mogła żyć w spokoju i pewności, że wszystko jest takie, jak powinno być. Proszę o wzmocnienie mojej wiary i siły przebaczania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mateczko Ukochana proszę pomóż Kasi

  OdpowiedzUsuń
 5. Mateczko Boża proszę o zdrowie dla Kasi i bliskich

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję Matko Boża za wszystko i proszę prowadź nas do Syna Bożego Jezu Chrystusa

  OdpowiedzUsuń
 7. Matko Boża proszę pomóż by mąż i dzieci powróciły do Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę o modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące i dzieci nienarodzone

  OdpowiedzUsuń
 9. Mateczko Ukochana proszę uzdrow moje ciało i duszę dodaj siły by iść dalej

  OdpowiedzUsuń
 10. Mateczko Ukochana proszę pomóż chorym ulżyj im w cierpieniu

  OdpowiedzUsuń
 11. Matko Boża pod Twoją opieką oddaję moją rodzinę bliskich znajomych prowadź nas do Syna Bożego Jezu Chrystusa

  OdpowiedzUsuń
 12. Miłosierny Kochany Boże Ojcze Abba Tatusiu proszę Cię o pomoc materialną, o dobrą pracę, o porzucenie nałogów i uzależnień, o owoce , dary i charyzmaty Ducha Świętego, dla całej mojej rodziny, o uzdrowienie z uzależnień, nałogów, o zdrowie dla duszy i ciała, za moją wspólnotę, za dusze zmarłe i w czyśćcu cierpiące, znajomych i bliskich, za bezdomnych, cierpiących i samotnych. Abba Tatusiu Kochany oddaję w Twoje Kochane ręce siebie i moją rodzinę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Slugo Bozy Biskupe Piotrze proszę powrot na droge wiary,uwolnienia z uzaleznien,zgody w rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 15. Proszę o pokój na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Proszę za wszystkich zmarłych, o wieczny odpoczynek dla nich.

  OdpowiedzUsuń