Nowenna za przyczyną Sługi Bożego - 8


Dzień VIII


Świadczący miłosierdzie


Słowo Boże:Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody” (Mt 10,40-42).

Sługa Boży Biskup Piotr uczył:Jednym z przejawów szerzenia Ewangelii wśród otoczenia jest apostołowanie miłosierdziem w różnych jego postaciach. Miłosierdzie zaś wyrasta z miłości Pana Boga i bliźniego”.

W tej nowennie błagam Cię, Boże miłosierny, szczególnie o łaskę.... Amen.

Przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra módlmy się również w następujących intencjach:
- Sługo Boży Biskupie Piotrze, wyproś Kasi łaskę upragnionego zdrowia.
- Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami. Kochana Mamusiu, brakuje już sił. Proszę o pomoc w wyjściu z długów. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami. Kochana Mamusiu, nie pozwól zabrać nam naszego domu, miej moją rodzinę w swojej opiece. Kochany Panie Jezu, Ty się tym zajmij.
- O wstawiennictwo w moim problemie, proszę o jego rozwiązanie, abym wreszcie mogła żyć w spokoju i pewności, że wszystko jest takie, jak powinno być. Proszę o wzmocnienie mojej wiary i siły przebaczania. Dziękuje za wszelkie łaski, proszę o siłę w walce ze złem, które mnie otacza.
- Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia.
- O wieczne szczęście dla ks. prał. Stanisława Makarewicza, wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego bp. Piotra, który 8 czerwca 1963 r. przyjął z rąk Sługi Bożego święcenia kapłańskie.
- W naszych własnych intencjach…

Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!

Tajemnica Różańca świętego: Nawiedzenie świętej Elżbiety.

Dziękujemy Ci, Boże, za wielkie serce Sługi Bożego Biskupa Piotra, w którym tak wielu znajdowało schronienie.
Dziękujemy Ci, Boże, za jego odwagę w świadczeniu uczynków miłosierdzia.
Dziękujemy Ci, Boże, za jego wyobraźnię miłosierdzia, która owocowała spieszeniem z pomocą wszystkim potrzebującym.

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).

Intencje na każdy dzień można wpisać w komentarzach na tej stronie (poniżej) lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.


Dziś uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Zapraszamy też do refleksji nad dzisiejszą Ewangelią.
Przewodnikiem nam będzie Sługa Boży Biskup Piotr Gołębiowski.
Wystarczy, że klikniesz TUTAJ.

„Z wielkim wzruszeniem i wdzięcznością
za Jego wspaniałe i odważne życie…”
Zapraszamy do odczytania wpisów pozostawionych
przy grobie Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.
Kliknij TUTAJ.


6 komentarzy:

 1. Biskupie Piotrze wstawiaj się za nami Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 2. Biskupie Piotrze wstawiaj się za nami Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłosierny Boże dziękuję Ci za opiekę błogosławieństwa i Twoją opatrzność proszę pomóż całej mojej rodzinie miej nas w opiece proszę o Twoją łaskę uzdrowienia duszy i ciała, o dobrą pracę, wiarę nadzieję i miłość proszę bądź z nami Abba Ojcze

  OdpowiedzUsuń
 5. Ukochana Maryjo powierzam Ci pielgrzymkę, wszystkich jej uczestników i każdy nasz krok. Proszę o dobre jej owoce. Weź wszystkie moję intencje i tych, których tam wiozę. Dziękuję, że zawsze jesteś z nami, że nas przemieniasz i prowadzisz do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję za moje serce :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. O wstawiennictwo w moim problemie, proszę o jego rozwiązanie, abym wreszcie mogła żyć w spokoju i pewności, że wszystko jest takie, jak powinno być. Proszę o wzmocnienie mojej wiary i siły przebaczania. Dziękuje za wszelkie łaski, proszę o siłę w walce ze złem, które mnie otacza.

  OdpowiedzUsuń