Księga wdzięcznością pisana


Sprawowaliśmy Najświętszą Ofiarę

prosząc o beatyfikację Bp. Piotra


Kontynuujemy publikację wybranych wpisów osób nawiedzających grób Sługi Bożego bp. Piotra.

W dzień św. Jakuba Apostoła sprawowaliśmy w tutejszej kaplicy Najświętszą Ofiarę, prosząc Boga o beatyfikację śp. Biskupa Piotra. Oaza Rodzin IIº, ks. Edward Poniewierski, 25 VII 1986 r.


Przy grobie Księdza Biskupa Piotra Gołębiowskiego modliła się Oaza IIº dziewcząt z Szewnej, turnus II, z ks. J[anem] Adachą, dn. 31 VII 1986 r.


W dniu św. Ignacego, Jezuity, będąc u stóp grobu ks. bp. Gołębiowskiego, proszę w pewnej intencji. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie. Oddana w Panu [N.N.], 31 VII 1986 r.


Będziemy się modlić o łaskę beatyfikacji śp. bp. Gołębiowskiego. [3 podpisy], Sandomierz, 3 VIII 1986 r.


W dniu 86.08.05 będąc z rodziną przy grobie ks. bp. Gołębiowskiego modlimy się o wszelkie łaski, szczególnie o beatyfikację [4 podpisy].


Proszę o nawrócenie dawnego ministranta Waldemara i jego znajomych za przyczyną ks. bp. Piotra [podpis].


W dniu 10 VIII [1986 r.] byliśmy przy grobie Biskupa Piotra Gołębiowskiego [6 podpisów].


Z wdzięcznością za lata biskupiego posługiwania w diecezji naszej zanosimy nasze modlitwy do miłosiernego Boga za śp. Bp. Piotra i ś. Bp. Stanisława [Sygneta] prosząc Go o łaskę wyniesienia na ołtarze Ks. Bp. Piotra ku większej chwale Bożej i ku pożytkowi Kościoła świętego. Diakoni Kościoła Rzymskokatolickiego Diecezji Sandomiersko-Radomskiej roku 1986. Sandomierz, w święto św. Stanisława Kostki 1986 r.


Święci Apostołowie i Ewangeliści módlcie się z nami o wyniesienie na ołtarze śp. Biskupa Piotra Gołębiowskiego oraz o świętość powołanych do służby Bożej w Diecezji Sandomiersko-Radomskiej. S.B. Sandomierz, w święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, 21 września 1986 r. (w pierwszy dzień służby).


Alumni V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu w ramach zajęć z Historii Sztuki Kościelnej u grobu Ks. Biskupa modlą się o Jego rychłą beatyfikację, jednocześnie polecając się Jego wstawiennictwu. W imieniu: [podpis]. Sandomierz, 23 X 1986 r.


W przeddzień rocznic bolesnych śmierci Ks. Bp. Piotra i Ks. Bp. Stanisława [Sygneta] pielgrzymowały do Ich grobów Nowicjat i Juniorat Sióstr Służek NMP Niepokalanej z Mariówki. Modlimy się o wieczną radość dla naszych zmarłych Arcypasterzy i o wyniesienie na ołtarze Ks. Bp. Piotra Gołębiowskiego. Ks. Stefan Siczek [i podpisy 3 sióstr zakonnych]. 27 X 1986 r. – w dniu modłów o pokój na świecie.

Pielgrzymując duchowo do grobu Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego, pomódlmy się o jego rychłą beatyfikację:

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu, Ty powołałeś Biskupa Piotra do służby kapłańskiej i wprowadziłeś go do grona następców Apostołów. Dziękujemy Ci za jego żarliwość o świętość i jedność Kościoła. Pomóż nam naśladować jego bezgraniczne zawierzenie, ofiarną służbę i synowskie oddanie Twojej Matce. Racz wynieść go na ołtarze, aby te cnoty zajaśniały dzisiejszemu Kościołowi i jego pasterzom.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą pokornie prosimy...

(Wiadomości o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego prosimy przesyłać na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, postulator.radom@wp.pl).


Sługo Boży Biskupie Piotrze, wstawiaj się za nami!


O Mszy świętej w Ein Karem, na ziemi Chrystusa i Maryi,
przeczytaj TUTAJ.

Dotychczas przepisane wpisy modlących się przy grobie Sługi Bożego
znajdziesz tutaj: cz. 1 i cz. 2.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz