Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym


 

Miłość jest jedyną, twórczą potęgą w życiu


Duch Święty tchnął w ich serca miłość ku Bogu i ludziom. A miłość jest jedyną, twórczą potęgą w życiu. Miłość odrywała apostołów od ziemi, a wiązała z niebem. Miłość była dla nich siłą, gdy czuli swą słabość.
Miłość zrywała z ich serc twardą skorupę samolubstwa, zazdrości, niechęci, wlewała ciepło współczucia, życzliwości, przyjaźni. Miłość była im pociechą wśród cierpienia. Miłość była w nich iskrą, która nie pozwalała spocząć ani na chwilę, ale nakazywała śladami niecić w duszach ludzkich ogień miłości Bożej, zapalającej ku duchowemu odnowieniu i poprawie. I dziś ludzką duszę podobne trapią choroby, jakie dolegały apostołom przed Zesłaniem Ducha Świętego. Chorują dziś dusze na zbytnie przywiązanie do dóbr doczesnych, na samolubstwo zasklepiające ludzi w samych sobie, na lęk przed cierpieniem, na zniechęcenie do życia, na bezwład, który porównać można do śpiączki.
Lekarstwem na te niedomagania będzie jedynie «dawny, a zawsze tak świeży» dla ludzkiego serca pokarm: miłość ku Bogu i ludziom.”

Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski
„Siewca Prawdy” 2(1932) nr 20, s. 2
15 VII 2018 r.

„Ten dzień ma przesądzić, czy będzie żyła…
Proszę o gorącą modlitwę za moją Mamę…”
Prosimy dołącz do naszej modlitwy przez wstawiennictwo
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego
w intencji Mamy Piotrka.
Wejdź TUTAJ.

„A w sobotę zawsze świeci słońce!”
Zapraszamy do modlitwy
za wszystkich uwikłanych w rozmaite nałogi.
Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz