Z Maryją w herbie - 16 lipca

www.wieruszow.paulini.pl

Matka Boża Szkaplerzna


„Jednym z licznych dowodów macierzyńskiej miłości Maryi ku nam jest ogólnie znany Szkaplerz karmelitański.
Nazywamy go szatą Maryi. I słusznie. Bo, jak stare podanie niesie, sama Matka Najświętsza wręczyła Szkaplerz św. Szymonowi Stockowi, generałowi Zakonu Karmelitów, jako wyraz szczególnej opieki nad tymi, którzy ten święty znak nosić będą na sobie.
Kto z rąk upoważnionego kapłana przyjmuje Szkaplerz, a następnie stale go nosi, ten zewnętrznie stwierdza, że chce należeć do sług i dzieci Maryi, którą obiera sobie za Panią, Opiekunkę i Matkę. Poddaje się pod Jej rozkazy, a w zamian oczekuje od Matki Najśw[iętszej] na ciernistej drodze swego życia podtrzymania, pomocy, pociechy.
A Najświętsza Panna nie sprawia zawodu. Wzruszają nas opowiadania tych braci naszych, którzy podczas zawieruchy wojennej spędzili kilka lat na tułaczce pomiędzy obcymi, często stawali w obliczu groźnych niebezpieczeństw. A jednak szczęśliwie wrócili w progi rodzinnego domu. Najczęściej ukazują Szkaplerz lub Różaniec i mówią: «Wszystko zawdzięczam opiece Matki Najświętszej».
Szkaplerz św[ięty] niesie ratunek. Przemawia do ciebie: Nie jesteś sam. Czuwa nad tobą najlepsza i najczulsza Matka. Nie pozwoli ci zginąć.
Skąd pochodzi siła Szkaplerza św[iętego]. Byłbyś w błędzie, mój czytelniku, gdybyś medalik szkaplerzny uważał za jakiś znak czarodziejski, który sam z siebie chroni od złej przygody, a przynosi powodzenie i szczęście. Nie. Szkaplerza św[iętego] nie można traktować jako talizmanu, od którego przesądnie oczekuje się odwrócenia nieszczęść, sprowadzenia pomyślności.
Moc Szkaplerza św[iętego] tryska z zasług i modlitw Matki Najświętszej, wspierającej w sposób szczególny tych, którzy poświęcają się Jej na wierną służbę.
Moc Szkaplerza św[iętego] opiera się na posłannictwie Kościoła św[iętego], który Szkaplerze poświęca, błogosławi, przywiązuje do nich odpusty, wśród modlitw wkłada je na wiernych.
Moc Szkaplerza św[iętego] pochodzi również z więzi społecznej, jaka łączy ze sobą członków rodziny karmelitańskiej. Nosząc Szkaplerz, uczestniczymy w modlitwach i dobrych uczynkach zakonników, zakonnic reguły karmelitańskiej oraz rozproszonych po całym świecie członków Bractwa Szkaplerza św[iętego].
Moc Szkaplerza św[iętego] przenika do dusz, które otwierają się dla działania Bożego i współdziałają z darami nadprzyrodzonymi.
Szata Maryi obowiązuje nas do uczciwego, czystego, świętego życia. Wręczając nam Szkaplerz, kapłan zwrócił do nas ważne upomnienie: Przyjmij… ten Szkaplerz poświęcony, prosząc Przenajświętszą Pannę, abyś przez Jej zasługi nosił go bez plamy.
Nośmy przeto godnie, z radością i słuszną dumą Szkaplerz św[ięty], jak to nam nakazali w spuściźnie ojcowie nasi. Nośmy go świadomie, z szacunkiem, w duchu wiary i pełnego oddania się Matce Najświętszej… bez plamy.”
Sł. B. Bp P. Gołębiowski
„Kółko Różańcowe” 39(1948), s. 185-186


„Proszę o gorącą modlitwę za moją Mamę…”
Prosimy dołącz do naszej modlitwy przez wstawiennictwo
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego
w intencji Mamy Piotrka.
Wejdź TUTAJ.

 
Miłość jest jedyną, twórczą potęgą w życiu”.
To „miłość odrywała apostołów od ziemi, a wiązała z niebem”!
Zapraszamy do niedzielnej refleksji
Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego!
Wystarczy kliknąć TUTAJ.7 komentarzy:

 1. Mateczko Boża proszę chroń nas przed złem

  OdpowiedzUsuń
 2. Mateczko Ukochana dziękuję za wszystko i proszę prowadź mnie, moją rodzinę ,bliskich i znajomych do Syna Bożego Jezu Chrystusa

  OdpowiedzUsuń
 3. Mateczko Ukochana proszę o uzdrowienie Kasi i bliskich

  OdpowiedzUsuń
 4. Mateczko Ukochana proszę pomóż mi Ty wiesz dodaj siły by iść dalej

  OdpowiedzUsuń
 5. Mateczko Ukochana uzdrow moje ciało i duszę

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana Mamusiu brakuje już sił proszę o pomoc w wyjściu z długów Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana Mamusiu nie pozwól zabrać nam naszego domu miej moją rodzinę w swojej opiece Kochany Panie Jezu Ty się tym zajmij

  OdpowiedzUsuń