Odczytując Ewangelię ze Sługą Bożym

 

 

Trzeba z żywą wiarą wołać

 

„Nieszczęśliwy siedział przy drodze wiodącej do Jerycha. Doleciał go gwar przeciągającego tłumu. Pyta, co się stało? Mówią mu: Jezus Nazareński przechodzi. To wystarczyło niewidomemu żebrakowi. Ze strapionej duszy dobywa się okrzyk: «Jezusie, Synu Dawidów, zmiłuj się nade mną».
Krótka modlitwa, a ileż w niej wiary, ile poczucia swojej nędzy! Zmiłuj się, bo możesz, wszak Tyś Mesjaszem, Synem Dawida i Synem Boga Żywego. Zmiłuj się nade mną, bo jako niewidomy nędzarz potrzebuję Twojej litości. Zapewne ślepy błagał o zmiłowanie głośno i nieustannie, skoro pod jego adresem z tłumu posypały się upomnienia, by nie był natrętny. Nie bacząc na ludzkie uwagi, ten usilniej wołał: « Synu Dawidów, zmiłuj się nade mną», aż osiągnął swój cel. Na krótki rozkaz Chrystusowy: «Przejrzyj» – został uzdrowiony. Ochoczo podążył za swym Dobroczyńcą, wielbiąc Boga. Podobnież, towarzysząca Chrystusowi, rzesza wielbiła Pana. A Chrystus pośród tych uwielbień szedł dalej, ku Jeruzalem, aby tam cierpieć i umrzeć za nas. Większe to dobrodziejstwo niż przywrócenie wzroku, ponieważ tajemnica odkupienia jest dla nas niewyczerpanym źródłem łask Bożych, które leczą duszę z jej słabości, budzą w niej święte myśli i pragnienia, rodzą dobre czyny, zapewniają wytrwałość w dobrym i niebiańską chwałę. Nam tych łask tak bardzo potrzeba!
Aby je zdobyć, trzeba z żywą wiarą w potęgę i dobroć Chrystusa, z odczuciem własnej słabości wołać za ślepym z Ewangelii: Jezusie, Synu Dawidów, zmiłuj się nad nami.”
Sługa Boży Biskup Piotr Gołębiowski
„Siewca Prawdy” 2(1932) nr 6, s. 2
28 X 2018 r.


Październik – miesiąc Różańca świętego!
Zapraszamy do dzisiejszej modlitwy różańcowej.
Kliknij TUTAJ.

Zbliża się rocznica śmierci Sł. B. bp. Piotra Gołębiowskiego.
Biskup Radomski zaprasza na uroczystości do Jedlińska.
Zobacz TUTAJ.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz