Przy grobie Sługi Bożego


Zawierzyli czas młodości


W latach swej pasterskiej posługi w diecezji sandomierskiej Sługa Boży Biskup Piotr Gołębiowski wielokrotnie wspierał i bronił oazę przed atakami reżimu komunistycznego, pomagał materialnie, jak też chętnie odwiedzał uczestników poszczególnych turnusów (zazwyczaj przywoził im wówczas słodycze).
Piękną odpowiedzią, która stała się już tradycją, są oazowe pielgrzymowania do grobu Sługi Bożego i modlitwa o rychłe wyniesienie go na ołtarze.
Wśród nawiedzających jego grób była wspólnota z diecezji radomskiej, przeżywająca w lipcu 2018 r. swe rekolekcje trzeciego stopnia w Sandomierzu. Prowadzili je: ks. Karol Kowalczyk i s. Małgorzata Kobylarz. Trzeci stopień oazy to głębokie wchodzenie w tajemnicę Kościoła i odkrywanie w nim swojego miejsca.
Młodzi ludzie zawierzyli ten czas Bogu przez wstawiennictwo Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Swojemu „Ziomkowi” ofiarowali swoje wzrastanie ku odpowiedzialnym wyborom życiowym i zaangażowanie w Ruch Światło-Życie. Nawiedzenie grobu Sługi Bożego i sprawowana Eucharystia przy jego grobie były czasem głębokiej modlitwy i refleksji.
s. Małgorzata Kobylarz
Moderatorka Diecezjalna Ruchu Światło-Życie
Diecezji Radomskiej
Zapraszamy też do dzisiejszej modlitwy różańcowej
ze Sługą Bożym Biskupem Piotrem.
Dzisiejsze rozważania znajdziesz TUTAJ.
Zapraszamy!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz